Stojković: "Ostali smo mirni nakon primljenog gola, znali smo da će doći do nove šanse i pogotka"

Selektor fudbalera Srbije Dragan Stojković rekao je nakon pobjede nad Azerbejdžanom od 3:1 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo da su i nakon prvog poluvremena bili smireni jer su znali da će doći nove šanse i gola.

Stojković je nakon meča kazao da imali dominaciju tokom čitavog meča i su potvrdili ono što su očekivali i željeli.

Mislim da smo pokazali jednu kompletnu dominaciju od prvog do posljednjeg minuta, da je bilo prelijepih šansi i akcija gdje su igrači bili veoma raspoloženi za igru. Znali smo koja je važnost ove utakmice i koja je važnost krajnjeg rezultata, tako da smo uradili ono što smo očekivali, željeli i to smo i pokazali” – rekao je Stojković.

Zatim se nadovezao na to da je Aleksandra Mitrovića i Dušana Tadića čuvao od žutog kartona zbog kog ne bi igrali u odlučujućem meču protiv Portugala.

Nije bilo neophodno da uđu i poslije prvih 45 minuta ostali smo mirni u svlačionici, znali smo da će doći do sljedeće šanse i gola. Vjerovali smo u to i nije bilo panike, a plan je bio da njih sačuvamo i znate iz kojih razloga, imaju kartone i zbog neke gluposti smo mogli da puno žalimo. Juče smo razgovarali, objasnio sam sve i shvatili su, a danas sam osjetio da mogu da uđu da utakmica nije prljava” – izjavio je selektor Srbije i dodao:

Imamo još mjesec dana do Portugala i znali smo da će ta utakmica 95 odsto odlučivati, tako da ono što smo do sada uradili je fenomenalno i čestitam momcima na dobroj igri i na svemu što su pokazali na toj želji i borbenosti“.

Srbija nakon sedam odigranih mečeva ima 17 bodova, a Portugal bod manje i meč manje.