Fudbaleri Stupčanice igraće u doigravanju za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine nakon što su danas u gostima savladali Moševac rezultatom 4:2.

Fudbaleri Stupčanice današnjom pobjedom u gostima protiv Moševca stigli su do šampionske titule i igraće u doigravanju za Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Dva pogotka za “Žute đavole” postigao je Fijad Mehanović koji je na taj način stigao do brojke od 40 datih golova u sezoni, a po jednom su se u strijelce upisali Munib Karahmetović i Omer Avdibašić.

Bosna iz Visokog je današnjim porazom u Jelahu od Borca izgubila sve šanse u borbi za prvo mjesto. Poveo je Borac u 35. minutu golom Nedima Subašića, a u nastavku je konačnih 2:0 postavio Idriz Osmić evrogolom.

stupčanica, Stupčanica osvojila titulu u Drugoj ligi FBiH – Centar

Čelik je danas na “Bilinom polju” bio siguran protiv Koline iz Ustikoline sa 4:1, a zanimljivo je da su svi golovi viđeni u drugom poluvremenu. Poveo je domaćin u 49. minutu preko Emira Karalića, ali su gosti nešto kasnije stigli do izjednačenja.

Pojačao je Čelik od toga trenutka, a to je rezultiralo golom Edina Durmiša u 60. minutu. Kasnije je rezultat na 3:1 povećao mladi Ali Međuseljac, a konačnih 4:1 svojim drugim golom postavio je Karalić.