Superliga Srbije: Novi Pazar pokazao zube Radničkom, pa odnio pun plijen, Vojvodina rutinirala Voždovac

U sklopu 22. kola Ling Long Superlige Srbije odigrano je sedam utakmica. Nastup “večitih” rivala ogleda se u trijumfu beogradskog Partizana, dok je planirani susret Crvene zvezde i Mačve odgođen zbog obaveza “crveno-bijelih” u Ligi Evrope protiv “Manekena” iz Milana.

Vojvodina je danas na “Karađođu” rutinski trijumfovala protiv “Zmajeva” u vidu Voždovca rezultatom 2:0 uz novi šou trenera novosadskog tima Nenada Lalatovića. Poslije uvodnih 45 minuta igre mreže su i dalje mirovale, ali otpor gostujućeg sastava slomio je Miljan Vukadinović samo četiri minute nakon petnaestominutne pauze, da bi Petar Bojić postavio konačan rezultat ovog meča savladavši Miloja Prekovića deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Novi Pazar se još jednom pokazao kao izuzetno nezgodan domaćin, a ovaj put na svojoj koži to su osjetili fudbaleri Radničkog iz Niša koji su Raški okrug napustili poslije poraza rezultatom 3:1. Gostujući sastav poveo je već u petoj minuti susreta golom Nikole Stevanovića i činilo se da mogu pružiti dobar nastup u kojem će zaraditi nove bodove. Već u 18. minuti stvari na početak vratio je Almir Aganspahić, a rezultatom 1:1 fudbaleri oba tima otišli su put svlačionice na veliki odmor. Prelomni momenat ovog susreta desio se tokom 65. minute kada je strijelac prvog gola za Radnički iz Niša dobio crveni karton, pa je svoje saigrače ostavio na cjedilu.

To su itekako znali iskoristiti izabranici Radoslava Bataka koji su rivalu iz Niša “spakovali” još dva gola u režiji Miloša Mijića i Branislava Tomića. To je ujedno bilo i sve ono što je viđeno u Novom Pazaru, a poprilično je jasno da je crveni karton Stevanovića “kumovao” ovakvom ishodu meča.

Izuzetno uspješniji danas u najvišem rangu srpskog fudbala bili su domaći timovi, pa je tako Inđija porazila Mladost minimalnim rezultatom 1:0, Radnik iz Surdulice nadigrao je kruševački Napredak rezultatom 2:1, a zanimljiva stvar ogleda se u činjenici da su svi golovi postignuti u prvom poluvremenu. Još jedan uspješan domaćin bio je Metalac iz Gornjeg Milanovca, a najubjedljiviji trijumf ovog kola (3:0) dovoljno govori o odnosu snaga na terenu protiv Spartaka iz Subotice.

Jedini gostujući sastav koji je uz beogradski Partizan odnio pun plijen, bili su fudbaleri Proletera koji su bili bolji od Bačke rezultatom 2:0, što je bio njihov jubilarni deseti trijumf u dosadašnjem dijelu sezone.

Crvena zvezda i dalje je ubjedljivo vodeći tim šampionata sa 59 osvojenih bodova bez poraza, a njihov najbliži pratilac ogleda se u “večitom” rivalu Partizanu. “Crno-bijeli” kaskaju šest bodova uz utakmicu više, a postavlja se veliki znak pitanja da li su u stanju do kraja prvenstva nadoknaditi zaostatak i ugroziti titulu tima sa stadiona “Rajko Mitić”.