Fudbaleri Švajcarske su na gostujućem terenu savladali Bugarsku rezultatom 3:1 u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Utakmica za goste je počela kao iz snova. U sedmoj minuti meča na asistenciju Rikarda Rodrigeza loptu glavom u nebranjeni dio mreže poslao je Bril Embolo i tako doveo goste u rano vođstvo.

Tri minuta poslije ovog gola, Đerdan Šaćiri je uposlio Harisa Seferovića koji je snažnim udarcem savladao golmana domaćih Plamena Ivanova za 2:0.

U 13. minuti sa desne strane je probio Šaćiri i loptu nezgodno poslao ispod ruke domaćeg golmana koja je ostala na gol liniji, a na nju je naletio Stiven Zuber koji je bez problema zabio gol.

Nisu se domaći fudbaleri uspjeli oporaviti od uvodnog šoka kada su u samo šest minuta primili čak tri gola. Minut prije kraja poluvremena u šansi se našao Seferović i loptu glavom je poslao malo pored desne stative.

U drugom poluvremenu nakon samo 45 sekundi igre Bugarska je došla do gola. Na pogrešno odigran pas naletio je Kiril Despodov koji je uputio neodbranjiv udarac uz desnu stativu i tako donio tračak nade da domaći mogu da se vrate u ovu utakmicu.

U 61. minuti Georgi Kostadinov na centaršut iz slobodnog udarca skočio je i loptu glavom poslao prema golu Švajcarske, međutim siguran je bio Jan Somer koji je dobro odbranio i sačuvao svoju mrežu. Do kraja utakmice rutinski su odigrali Švajcarci koji su se fokusirali na posjed lopte i nisu dopustili igračima Bugarske da ponovo zaprijete i dovedu u pitanje njihovu pobjedu.

Bugarska narednu utakmicu igra protiv Italije, dok Švajcarska dočekuje Litvaniju.