Težak poraz lidera, goleada u Višegradu, na dnu tabele Podrinje i Rudar 1925

Proteklog vikenda odigrano je 13. kolo Druge lige RS grupa Istok.

U derbiju kola Proleter iz Dvorova savladao je lidera Jedinstvo iz Broca visokim rezultatom – 5:2. Na utakmici su se istakli braća Nemanja i Stefan Rakić koji su postigli po dva pogotka, te su bili su nerješiva enigma za odbranu Bročana.

Vlasenica u Susretu sa Veležom došla do tri boda pogotkom Veljka Mitrovića u 24. minutu – 1:0. Doskorašnji fenjeraš Ilićka 01 polako podiže svoju formu, a to je osjetila ekipa Mladosti iz Gacka koja je poražena – 3:0.

Prvu goleadu priredili su Drina HE i Budućnost iz Pilice, postignuto je čak 12 pogodaka, a na kraju je slavio domaćin – 7:5.  U ovoj utakmici prvotimac Višegrađana Dalibor Damjanović pet puta se upisao u listu strijelaca.

Guber i Mladost iz Rogatice podijelili su bodove. U Sokocu Glasinac 1936 savladao je ugljevički Rudar 1925 – 2:0. U Tršiću Hercegovac je lako na kraj izašao sa fenjerašem, savladano je Podrinje – 2:0.

U Palama Romanija vodila sve do 89. minuta, a onda hladan tuš za domaće navijače priredio je fudbaler Stakorine Milivoje Mrdak, koji je uspio savladati odličnog čuvara mreže domaćih Nikolu Lazarevića i donijeti vrijedan bod svojoj ekipi.

U 13. kolu postignuto je 34. pogodaka, domaći su slavili u pet mečeva, dok su gosti odnijeli bodove sa jedne utakmica, a dvije su završene podjelom bodova.

Rezultati 13. kola:

Vlasenica – Velež 1:0, Ilićka 01 – Mladost (G) 3:0, Drina HE – Budućnost 7:5, Guber – Mladost (R) 2:2, Glasinac 1936 – Rudar 1925 2:0, Podrinje – Hercegovac 0:3, Proleter – Jedinstvo 5:2, Romanija – Stakorina 1:1.

Tabela nakon odigranog 13. kola:

Jedinstvo 28, Velež 25, Hercegovac 23, Romanija 23, Stakorina 23, Proleter 20, Glasinac 1936 20, Mladost (R) 19, Ilićka 01 18, Vlasenica 17, Drina HE 16, Budućnost 16, Mladost (G) 16, Guber 14, Rudar 1925 13, Podrinje 10.

U narednom kolu sastaju se:

Rudar 1925 – Podrinje, Budućnost – Glasinac 1936, Mladost (G) – Drina HE, Vlasenica – Ilićka 01, Velež – Mladost (R), Stakorina – Guber, Jedinstvo – Romanija, Hercegovac – Proleter.

Dvorovi

PROLETER – JEDINSTVO 5:2 (4:2)

Strijelci: S. Rakić iz penala u 6, 44, N. Rakić 14, 88, Sekulić u 68. minutu (Proleter), Vučić u 23, Kalajdžić u 37. minutu (Jedinstvo). Stadion: Proletera u Dvorovima. Gledalaca: 300. Sudija: Goran Lakić (Brčko). Žuti kartoni: Barjaktarević, N. Rakić (Proleter), Vučić, Kalajdžić, Lukić (Jedinstvo).

PROLETER: Stanković, Sekulić, Mrkajić, Vasić, N. Rakić, Arnautović, S. Rakić, Magazin (od 87. minuta Dupor), Barjaktarević (od 46. minuta Bunjevac), Jovanović (od 83. minuta Vasiljević), Maksimović (od 72. minuta Matijević).

JEDINSTVO: Đorđić, Lukić, Gvozdenac, Stevanović, Jevđenović (od 74. minuta Vasilić), Tomić (od 68. minuta Dukić), Ružičić, Vučić (od 46. minuta Šikuljak), Kalajdžić, Krsmanović, Vasiljević.