Tomislav krije novu nadu bosanskohercegovačkog fudbala

Trener Zlatko Čondić preporodio je fudbalere Tomislava koji su u prethodna dva kola osvojili četiri boda. Nakon remija na gostovanju kod GOŠK-a (0:0), Tomislav je u subotu na domaćem terenu s 2:0 svladao ekipu Bratstva.

Strijelci za Tomislava bili su Petar Banović iz jedanaesterca u 52. minuti i Nikola Šiško u 82. minuti utakmice. Ipak, prema ocjeni mnogih prvo ime utakmice bio je 18-godišnji Stipan Musić.

Musić je standardan u prvih 11 u nastavku sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, iako se radi o igraču rođenom 2004. godine koji još može igrati dvije godina za juniore.

Prošle sezone Musić je bio kapetan kadetske ekipe Tomislava s kojom je osvojio naslov prvaka u Omladinskoj ligi FBiH, grupa jug. Prirodna pozicija ovog talentovanog mladića je u veznom redu, a jedna od najvećih prednosti je odlična igra lijevom nogom, te ubačaji iz prekida koji su uvijek opasnost po gol protivnika.

Definitivno se radi o igraču koji bi mogao uskoro privući pažnju najboljih bh. klubova. No, treba reći da su godine koje dolaze ključne za njegov razvoj. Musić je prema riječima saigrača igrač koji bez pogovora prihvata trenerske zamisli i to je jedna od odlika modernih fudbalera.

Iz Tomislava uvijek su isticali kako je cilj kluba afirmisati mlade igrače iz Omladinskog pogona, što su i pokazali ove sezone u Prvoj ligi. Naime, u utakmici s Bratstvom u zapisniku među 20 fudbalera bilo je čak 14 koji su u kategoriji U-21 igrača.