Trećeligaš eliminisao Uesku iz Kupa Španije (VIDEO)

Španski trećeligaš Alkojano pobijedio je danas na svom terenu člana Primere Uesku rezultatom 2:1 i tako direktno eliminisao iz Kupa Španije.

Murad El Gezouani donio je prednost Alkojanu u 16. minutu. Nakon 22 mintua utakmice Haime Seoane je donio Ueski izjednačenje. Domaćin je imao penal u 66. minutu, ali Džoni je bio neprecizan sa bijele tačke. Pobjednički gol postigao je Horhe Molto u 85. minutu na asistenciju El Gezouanija.

Muku u Kupu Španije imali su Kadiz i Eibar.

Žuta podmornica” je nakon izvođenja jedanaesteraca bila bolja od trećeligaša Pontevedre rezultatom 5:4.

Eibar je poslije produžetka slavio protiv Las Rozasa 4:3. Las Rozas je ekipa koja se takmiči u trećem razredu španskog fudbala. Nakon 90 minuta ige rezultat je bio 3:3, za Eibar su pogađali Jošinori Muto, Kike i Pedro Leon, dok su na drugoj strani u listu strijelaca se upisali Mario Losada, Franko Mingo Augusto Galvan. Pobjednički pogodak postigao je iskusni Serhio Enrih u 108. minutu.

Na penale je Pena Deportiva eliminisala Sabadel rezultatom 2:0.

Jedinim golom Kristijana Salvadora u 74. minutu, Sporting Gižon je slavio protiv Amorebiete.

Valensija je savladala Jeklano rezultatom 4:1. Kang-in Li, Uroš Račić, Ruben Sobrino i Teri Korea bili su strijelci za “Šišmiše“, dok je utješni gol na drugoj strani postigao Alberto Martinez Oka.

Đirona je izbacila iz ovog takmičenja Lugo pobjedom od 2:1 nakon produžetaka. Bilo je 0:0 nakon 90 minuta, a onda dosta uzbuđenja u završnici. Prvo je poveo Lugo u 103. minutu preko Ramosa De La Flora, a onda Marsel Đalo postiže autogol za 1:1. U 122. minutu nadoknade Santijago Bueno pogađa mrežu Luga za prolaz njegove Đirone.