Tuzla siti u drugom poluvremenu nadjačala Široki i stigla do nova tri boda

Tuzla siti je u zaostalom meču 14. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladala Široki Brijeg sa 2:0.

Tuzla siti je stigla do svog 16. boda i izašla je iz zone ispadanja, dok su Širokobriježani ostali na 22 i trenutno zauzimaju šestu poziciju na tabeli.

Široki Brijeg je do prve prilike došao u 12. minutu kada je Siril Kpan u jednom solo prodoru po desnoj strani došao do šesnaesterca, ali je nakon toga zaista loše šutirao lijevom nogom.

Tri minute kasnije Tuzla siti je uzvratila jer je Rijad Kobiljar sjajnom loptom između odbrane Širokog Brijega uposlio Dušana Pantelića čiji je udarac završio tik pored lijeve stative.

Kapiten Širokog Brijega Marijan Ćavar je u 26. minutu poslije odbijanca imao izglednu priliku, ali je njegov udarac sa 11 metara bio poprilično neprecizan.

Igrao se 30. minutu kada je Mirzad Mehanović poslije duplog pasa te dodavanja petom od strane Pantelića izašao u situaciju jedan na jedan te je promašio stopostotnu šansu.

Posljednja prava prilika se desila u 45. minutu kada je Luka Mamić šutirao sa 17 metara te bi i postigao gol da se paradom nije ispriječio golman Tuzla sitija Eldin Lolić.

Domaćini su odlično otvorili drugo poluvrijeme. Mirza Delimeđac je u 50. minutu centrirao, a Daniel Lukić je poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:0.

Širokobriježani su u nastavku imali nešto veći posjed lopte, ali Tuzla siti je bila opasnija.

Nakon dvije propuštene prilike, Tuzlaci su došli do drugog gola u 86. minutu. Irfan Hadžić je iskoristio grešku odbrane i šutirao, Tomislav Tomić je dobro odbranio, ali lopta se zatim vratila Hadžiću koji je bez problema pogodio za 2:0.

U nastavku nije bilo više promjena i konačan rezultat je ostao 2:0.

U narednom kolu, Tuzla siti će igrati protiv Igmana u gostima, dok Široki Brijeg dočekuje Zrinjski.