Fudbaleri Tuzla sitija dočekuju ekipu Veleža u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa prvog mjesta na tabeli i željom da tu i ostanu.

Igrači Tuzla sitija doživjeli su prvi poraz u sezoni u prošlom kolu protiv Širokog Brijega, dok su dešavanja na utakmici između Veleža i Borca nažalost po negativnim stvarima obilježila prošlo kolo.

Treneri Husref Musemić i Feđa Dudić odlučili su se za sljedeće sastave:

• Tuzla siti: Fejzić, Šukilović, Gavrić (Dofo od 80′), M.Mehanović, Džafić, Čeliković (Karjašević od 46′), Mišić (Brkić od 83′), Mehidić, Morris, Đerić (Nukić od 65′), E. Mehanović (Krpić od 46′)
  • Velež: Bogdanović, Radović (Fereira od 75′), Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Ovčina, Hasanović (Brandao od 65′), Salčin (Cvijanović od 27′), Zajmović (Peco od 46′), Dejanović (Zubanović o d75′)

Sudija na ovom meču je Irfan Peljto.

Uživo:

94′ Kraj utakmice.

90′ Domaćini sigurnom igrom čuvaju svoju prednost.

86′ Dofo je krenuo u kontranapad, ipak Zeljković ga je uspješno zaustavio.

83′ Mišića mijenja Goran Brkić.

80′ Umjesto povrijeđenog Nebojše Gavrića ušao je Agustin Dofo

79′ Zeljković je poslao loptu preko prečke šutem sa oko 30 metara.

76′ Faris Zubanović i Dario Fereira su ušli umjesto Dejanovića i Radovića.

73′ Sada se igra većinom na sredini terena.

69′ Mehidić je prošao po lijevoj strani, ipak njegov šut je otišao visoko iznad gola.

65‘ Ajdin Nukić je ušao umjesto Đerića, a Brandao umjesto Dina Hasanovića

62′ Zeljković je poslije prekršaja Bobana Đerića ostao na travi, a igrač domaćih je dobio žuti karton.

Velež, Tuzla siti – Velež 2:1 (KRAJ)

60′ Nova šansa za Velež i pokušaj Ovčine koji odlazi pored gola.

58′ Igrači Tuzla sitija su preuzeli kontrolu nad igrom u ovim trenucima.

55′ Nova velika prilika Cvijanovića koji je pobjegao svojim čuvarima i sa deset metara veoma loše je šutirao preko gola.

52′ Samir Zeljković je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, ali je pogodio živi zid.

49′ Alen Dejanović je izgradio sebi dobru poziciju za šut, ali ni on nije šutirao u okvir gola.

47′ Cvijanović je prošao po lijevoj strani, no njegov šut je otišao pored gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, kod domaćih u igru su ušli  Sulejman Krpić i Huso Karjašević umjesto Elvisa Mehanovića i Jasmina Čelikovića, a kod gostiju ušao je Demir Peco umjesto Zajmovića.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Uslijedio je kratak prekid utakmice jer se Damir Mehidić žalio na povredu nakon grubog prekršaja Cvijanovića koji je dobio žuti karton.

42′ Gooooool!!! Nakon kornera Pršeša, Mustafa Šukilović je loše reagovao i prebacio je svoje saigrače, a Zajmović je klizećim startom ugurao loptu u mrežu za 2:1.

40′ Opkolili su igrači iz Mostara gol domaćina, no ne mogu da zatresu mrežu.

38′ Omar Pršeš je šutirao sa desetak metara, ipak Fejzić je bio na pravom mjestu i sačuvao je svoju mrežu.

34′ Velež sada ima veći posjed lopte.

30′ Cvijanović je ubacio u peterac, a tamo je Ovčina pokušao volejem, no to odlazi pored gola.

28′ Nakon kornera Elvis Mehanović je pokušao petom da postigne gol, a Cvijanović je uspio da izbaci loptu sa gol linije.

27′ Zbog povrede igru je morao napustiti Đani Salčin, a u igru ulazi Obren Cvijanović.

25′ Nova šansa za domaćina, no Džafić je izblokiran i golman Veleža je uhvatio tu loptu.

22′ Odmah zatim nakon kornera Dženan Zajmović je šutirao pored gola sa nekih par metara i propustio je dobru šansu.

21′ Najbolju priliku za Velež imao je Ćosić kada je opet dobio loptu u šesnaestercu, okrenuo se i šutirao, no Nevres Fejzić je to sjajno odbranio.

18′ Mehmed Ćosić je imao dobru priliku, ali je u ključnom trenutku ispred njega loptu izbacio jedan od domaćih igrača.

15′ Uslijedio je mirniji ritam na utakmici.

12′ Ova dva gola dosta su uticala na igrače Veleža, koji su kroz sredinu terena pokušali da ugroze gol Tuzla sitija.

8′ Goooooool!!! Petar Mišić je dobio loptu na 25 metara, ušao je u šesneaesterac i onda pogodio suprotan ugao gola za prednost od 2:0.

6′ Nakon primljenog gola gosti su krenuli ofanzivnije, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćina.

2′ Gooooooooool!!!! Peljto je pokazao na bijelu tačku nakon prekršaja Harisa Ovčine nad Adnanom Džafićem, a Mehanović je bio veoma siguran za 1:0.

1′ Već nakon 22 sekunde Mirzad Mehanović je šutirao sa oko 25 metara, no golman Veleža je to odbranio.

1′ Utakmica je počela.