Fudbaleri Tuzla sitija savladali su ekipu Veleža sa 2:1 u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a golove za pobjedu postigli su u prvih osam minuta.

Tuzlaci su poveli već u drugom minutu kada je Mirzad Mehanović postigao gol sa bijele tačke za 1:0. Najljepši trenutak utakmice uslijedio je u osmom minutu, a za njega je zaslužan Petar Mišić kada je sa vrha šesnaesterca postigao predivan gol pogodivši suprotan ugao gola za 2:0.

Napadao je nakon toga Velež i prijetio, ređale su se prilike i onda su u 42. minutu nakon kornera uspjeli da smanje na 2:1. Mustafa Šukilović je loše reagovao i prebacio loptu na drugu stranu, a tu je Dženan Zajmović klizeći ugurao loptu u gol.

Do kraja utakmice Mostarci su propustili nekoliko šansi, te je ekipa Tuzla sitija upisala novu pobjedu, a najzanimljivije detalje s meča pogledajte u prilogu.