Benfika je u okviru 33. kola portugalske Primeire rezultatom 4:3 pobijedila gradskog rivala Sporting.

Fudbaleri Benfike uspjeli su nanijeti prvi ovosezonski poraz gradskom rivalu Sportingu, koji je nakon prethodnog kola proslavio šampionsku titulu na koju je čekao 19 godina. Domaći su nakon manje od 40 minuta igre imali prednost od 3:0, a do nje su stigli golovima Harisa Seferovića, Picija i Lukaša Virisima. Do odmora je za “zeleno-bijele” rezultat uspio smanjiti Pedro Gončvaleš u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme takođe je krenulo tokom koji su igrači Benfike mogli samo poželjeti, s obzirom da je u već četvrtoj minuti nastavka Seferović s bijele tačke postigao svoj drugi gol na utakmici i time najavio prvu utakmicu Sportinga ove sezone u kojoj će ostati bez bodova. Iz penala je, takođe svoj drugi, u 77. minuti postigao i Gončvaleš i time konačan rezultat utakmice postavio na 4:3.

Objema ekipama do kraja prvenstva preostalo je da odigraju još po jednu utakmicu, a za razliku od šampiona, Benfici ona zaista i može donijeti opipljiv rezultat, a to bi uz dva uzastopna poraza Porta bio direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.