Ukrini pripala goleada protiv Dubrava, Čelinac nanio poraz Borcu iz Šamca

Odigrane su sve utakmice 12. kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad. Ukrina je u gostima savladala Dubrave sa 4:3, dok je Čelinac slavio protiv šamačkog Borca sa 2:0.

Veoma uzbudljiv meč danas su odigrale ekipe Dubrava i Ukrine, a na kraju su se radovali gosti zbog trijumfa od 4:3. Marko Radoja je u 16. minutu doveo tim iz Čečave u prednost, ali je četiri minuta kasnije poravnao Obrad Tomičić.

Radoja je vratio prednost svom timu u 56, a vrlo brzo nakon toga je autogolom Nihada Čehajića rezultat promijenjen na 3:1. Adis Kvrgić je u 70. minutu smanjio na 3:2 da bi Lukić drugim golom na meču opet odveo Ukrinu na dva gola razlike. Konačnih 4:3 postavio je Tomičić svojim drugim golom u finišu susreta.

Do pobjede je stigla i ekipa Čelinca koja je na domaćem terenu bila bolja od šamačkog Borca sa 2:0. Već u drugom minutu Milko Babić je donio prednost “Čelsiju”, da bi pobjedu potvrdio Bojan Đajić u 75.

Proleter je u Tesliću nadigrao BSK sa 3:0. Dva pogotka postigao je Ilijas el Gamarti, a jednom se u strijelce upisao i Daumer Vadi.

Crni vrh je došao do pobjede protiv Jedinstva iz Žeravice sa 3:1 iako su gosti došli do prednosti u četvrtom minutu preko Anela Vranića. Ipak, preokret su režirali Nedeljko Grabovac, Dragan Amidžić i Goran Grujić.