(KRAJ) Leotar - Široki Brijeg 1:3

Fudbaleri Leotara dočekaće ekipu Širokog Brijega u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Širokobriježani dolaze u Trebinje nakon remija sa Slobodom, a Leotar je u prošlom kolu izgubio od Tuzla sitija.

Za ovu utakmicu treneri Branislav Krunić i Jure Ivanković su odredili sljedeće sastave:

Leotar: Vukanović – Milović (od 86. Zečević), Đurić, Arsić, Čolić (od 46. Mikić)- M. Perišić (od 66. Andrić), Sekulović, Maksimović, Todorović (od 46. Paranos), Zec – Aćimović.

Široki Brijeg: Miškić – Medić (od 68. Paponja), Obšivač, Musa, Jurić – Ćavar, Brekalo, Blagaić (od 68. Ikić) – Mujan (od 90. Lasić), Vukoja (od 85. Mašić), Lukić (od 90. Lanos).

Ovu utakmicu će suditi Adis Mulahasanović.

UŽIVO

90+3′ Kraj utakmice.

90′ Tri minute nadoknade.

85′ Pet minuta do kraja. Domaći kao da su odustali od ove utakmice, pa se samo čeka kraj.

76′ Prošao je Milović po desnoj strani i centrirao. Neko je u kaznenom prostoru igrao rukom od gostujućih igrača, signalizirali su domaći, ali se Mulahasanović nije oglasio.

75′ Još 15 minuta nade za Leotar da može do boda. Teren je težak, lopta ide dosta sporo i ne gledamo atraktivan fudbal.

leo sieoki
MeridiansportBH

71′ GOOOOOOOOOOL! Novi gol gostiju. Brzo su gosti odigrali kontranapad, Ivan Ikić je izašao sam pred Vukanovića i plasirao loptu pored još jednom nemoćnog golmana domaćih.

66′ Centrirao je Stefan Paranos s desne strane, ali je loše to uradio i lopta je otišla u gol aut.

64′ Nakon drugog gola Širokog Brijega, Leotar ponovo pokušava da pronađe svoju igru i vrati se u meč.

processed 5468314d b39d 470a 9940 25852754e5c3 DZCXTGzl

59′ Žuti karton za Đoku Milovića.

56′ GOOOOOOOOOOL! Ponovo vodi Široki Brijeg. Kristijan Medić je izašao sam ispred Vukanovića i lagano zatresao mrežu Leotara.

54′ Žuti karton za Zeca.

51′ Ponovo Leotar prijeti. Pokušao je Aćimović glavom, ali lopta ide pored gola.

49′ Odbila se lopta van kaznenog prostora i na nju je natrčao Vladimir Arsić i snažno šutirao, no stativa je spasila sada Široki Brijeg.

49′ Korner za Leotar.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

leotar

45′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Đurić je otklonio opasnost ispred gola domaćih nakon kornera za Široki.

42′ GOOOOOOOOOOL! Leotar je izjednačio. Centrirao je Asim Zec, a Miloš Aćimović lagano plasirao loptu pored Miškića za 1:1.

37′ Žuti karton za Dejana Maksimovića zbog grubog prekršaja.

34′ Možda i prvi zvižduci svojim igračima ove sezone na “Policama“. Navijači su nezadovoljni zalaganjem igrača Leotara.

31′ Centaršut Leotara nakon prekršaja, ali je Miškić na vrijeme izašao i boksovao.

leo sie

30′ Ponovo mirniji period utakmice.

24′ Poništen je pogodak Širokog Brijega. Nakon centaršuta gostiju, Božo Musa je postigao pogodak. Sudija Adis Mulahasanović je prvo pokazao na centar, ali je potom preinačiosvoju odluku i pokazao prekršaj u napadu nad Andrejom Đurićem.

23′ Ognjen Todorović je bio u dobroj poziciji i pokušao gurnuti loptu pored Darija Miškića koji je uspio odbraniti.

20′ Nakon što u uvodnih nekoliko minuta nismo mogli vidjeti ništa, Široki je zagospodario terenom.

15′ GOOOOOOOOL! Široki Brijeg je stigao u prednost. Izvukao se Tonći Mujan sa desne strane na lijevu nogu i sa ruba šesnaesterca majstorski pogodio suprotan ugao gola Leotara.

leotar

13′ Novi korner za Široki Brijeg. Dvije dobre šanse sada su imali gosti. Pokušao je prvo Bože Vukoja, a potom Jakov Blagaić, no na kraju ništa od svega.

10′ Korner za Široki Brijeg. Šutirao je Marijan Ćavar sa ruba šesnaesterca, ali je odlično odbranio Mićo Vukanović.

9′ Izveli su domaći korner sa lijeve strane, ali je raščistila odbrana Širokog Brijega.

7′ Prvi pokušaj na utakmici ide na stranu Leotara. Šutirao je Miloš Sekulović sa distance, ali neprecizno.

6′ Početak utakmice bez intenziteta. Igra se uglavnom na sredini terena, bez mnogo lijepih poteza za navijače.

1′ Prekid za Široki Brijeg na 30 metara sa desne strane od gola Leotara.

1′ Počela je utakmica na “Policama”.