(KRAJ) Portugal - Srbija 1:2

Fudbaleri Portugala i Srbije igraju odlučujući meč za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru, gdje je domaćinu dovoljan i bod za prvo mjesto, a gostima je potrebna pobjeda.

U prvom meču ovih ekipa u Beogradu rezultat je bio 2:2, a sada su selektori Fernando Santoš i Dragan Stojković odredili sljedeće sastave:

Portugal: Rui Patrisio – Žoao Kanselo, Fonte, Ruben Dias, Nuno Mendeš – Renato Sančez (Neves od 84′), Danilo, Mutinjo (Palinja od 64′) – Ronaldo, Žota (Feliks od 84′), Bernardo Silva (Bruno Fernandeš od 64′)

Srbija: Rajković – Milenković, Veljković (Spajić od 64′), Pavlović – Gudelj (Mitrović od 46′) – Živković (Radonjić do 69′), Lukić, Milinković-Savić, Kostić (Jović od 89′) – Tadić – Vlahović

Sudija: Danijele Orsato

Uživo:

90′ Goooooooool!!!!!! Mitrović postiže gol za 2:1 i veliko slavlje fudbalera Srbije.

89′ Luka Jović je ušao umjesto Kostića.

87′ Bliži se kraj utakmice i obje ekipe postaju nervoznije, a Srbiji je gol potrebniji, pošto Portugal s remijem ide u Katar.

84′ Žoao Feliks je ušao umjesto Žote, a Sančeza je zamijenio Ruben Neves.

83′ Mitrović hje prvi put došao u priliku, ali je taj šut sa oko deset metara glavom otišao pored gola.

81′  Opet je Srbija krenula u napad i pokušava na sve načine da dođe do gola kojim bi stigla do pobjede.

77′ Vlahović je primio loptu na deset metara od gola i odmah je šutirao, no Danilo je to izblokirao.

76′ Portugalci trenutno imaju ofanzivnu i žele riješiti sve dileme oko odlaska u Katar.

portugalija srbija 41429

73′ Srbija je zaprijetila iz kornera, ali su domaćini to odbranili bez većih problema.

69′ Umjesto Živkovića u igru je ušao Nemanja Radonjić.

64′ Umjesto Mutinja i Bernarda Silve, u igru su ušli Palinja i Bruno Fernandeš, dok je u Srbiji Veljkovića zamijenio Uroš Spajić.

62′ Sančez je šutirao sa oko 20 metara, no Rajković je to odbranio.

Ronaldo
photo by: Starsportphoto.com©

59′ Vlahović je za malo zaostao na centaršut Kostića, te je propala nova prilika Srbije.

56′ U ovom periodu većinom se igralo na sredini terena.

52′ Ponovo je Sančez napravio problem odbrani Srbije, koja nije djelovala sigurno u nekoliko situacija, ali su na kraju uspjeli da se odbrane.

49′ Srbija je i u drugom poluvremenu krenula veoma ofanzivno.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, a Aleksandar Mitrović je ušao umjesto Gudelja.

PORTUGAL SERBIA 02

45′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Vlahović je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

42′ Danilo je šutirao glavom nakon kornera preko gola.

40′ Nakon oduzete lopte na sredini terena, lopta je stigla do Filipa Kostića koji je sa deset metara pogodio spoljni dio mreže.

38′ Srbija trenutno dominira na terenu i stalno prijeti, a Patrisio je spriječio šut jednog od igrača gostiju nakon kornera.

36′ Tadić je izveo slobodan udarac sa 30 metara, no golman domaćih je to lako odbranio.

33′ Gooooooollll!!!! Srbija stiže do izjednačenja, tako što je Tadić šutirao sa vrha šesnaesterca, a Patrisio je nije dobro uhvatio i lopta je završila u mreži i rezultat je 1:1.

SRBIJA PORTUGAL 063

29′ Nikola Milenković je oprobao šuta 30 metara, no to je otišlo daleko od gola.

27′ Rui Patrisio je lako uhvatio loptu nakon centaršuta Tadića iz slobodnog udarca.

23′ Miloš Veljković se žalio na povredu nakon duela sa Ronaldom.

20′ Nakon centarušuta Dušana Tadića jedan od igrača Portugala je izbacio loptu ispred Vlahovića.

17′ Igrači Dragana Stojkovića pokušavaju da stvore priliku za gol, ali Portugal se dobro brani.

SERBIA PORTUGAL 252

14′ Kristijano Ronaldo je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara i poslao je loptu preko gola.

12′ Dušan Vlahović je primio loptu u šesnaestercu i šutirao je iz okreta, no pogodio je stativu.

11′ Sergej Milinković-Savić je pokušao glavom sa oko deset metara, ali je  šut otišao iznad gola.

10′ Sančez je tražio penal, ali je Orsato rekao da se igra.

8′ Žoao Kanselo je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Strahinjom Pavlovićem.

5′ Veliki šok za reprezentaciju Srbije na samom startu utakmice, a Portugalci su postigli gol nakon što je Nemanja Gudelj izgubio loptu kod svog šesnaesterca.

2′ Gooooool!!!!! Portugal je poveo odmah na početku utakmice i gol je postigao Renato Sančez.

1′ Utakmica je počela