(KRAJ) Radnik - Borac 1:1

U okviru 18. kola Premijer lige BiH, Radnik od 15h dočekuje Borac. Domaćini u ovaj duel ulaze nakon što su sa 2:0 izgubili od Željezničara, dok su Banjalučani u prošloj rundi savladali Rudar sa 1:0.

Nemanja Miljanović i Velibor Đurić su odabrali početne postave za ovaj duel.

Radnik: Hodžić – Nikić, Šubert, Došlo (Urošević od 46′), Ristanović – Blagojević, Vasić, Sušić, Motika, Pantelić – Todorov (Popara od 79′)

Borac: Ćetković – Kujundžić (Moraitis od 77′), Bošnjak, Ćorić (Milojević od 62′), Begić – Mols (Čavić od 66′), Vojnović, Subić (Živković od 62′), Kulašin, Meleg – Lukić

Glavni arbitar meča je Mirza Kazlagić iz Cazina.

Uživo:

90+6′ Kraj utakmice, konačan rezultat je glasio 1:1.

90+5′ Velika prilika za Borac. Kulašin je pronašao Moraitisa, Ristanović je pogriješio, no grčki napadač nije bio na visini zadatka.

90′ Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

90′ Lukić je dobro probao iz šesnaesterca, Banjalučani će dobiti korner.

89′ Velika prilika za novu prednost Radnika. Pantelić je izbio sam pred Ćetkovića, poslao je loptu iza njegovih leđa, međutim ona je pogodila stativu.

86′ GOOOOL! Lukić je iskoristio zbunjenu reakciju odbrane domaćina i po zemlji poslao loptu u mrežu za 2:1.

85′ Nova izmjena kod domaćina, Bojan Batar je ušao na teren umjesto Pavla Sušića.

82′ Pantelić je još jednom zaprijetio, šutirao je sa lijeve strane šesnaesterca, ali lopta je završila van okvira gola.

Jovo Lukic
FK BORAC Banja Luka/facebook

80′ Pantelić je stigao brzu loptu na drugoj strani, a potom je nadmudrio Milojevića i iznudio korner za Radnik.

79′ Nikola Popara je na drugoj strani zamijenio Todorova.

77′ Panajotis Moraitis je ušao na teren umjesto Kujundžića.

75′ Kulašin je dobro pronašao Živkovića, ali ovaj glavom nije bio dovoljno precizan.

72′ Meleg je zaprijetio direktno iz slobodnog udarca, no Hodžić se nije dao iznenaditi.

69′ Nova greška Ćetkovića, koji je loše ispucao loptu. Ona je došla do Todorova, a ovaj je neuspješno lobovao golmana Banjalučana.

66′ David Čavić je ušao u igru umjesto Molsa.

64′ Ćetković je napravio veliku grešku pri istrčavanju sa svog gola, međutim Motika na sreću Banjalučana to nije uspio iskoristiti, pošto je odbrambeni fudbaler Borca glavom spasio situaciju.

motika

62′ Đorđe Milojević je ušao u igru umjesto Ćorića, a Ante Živković umjesto.

58′ Crveno-plavi pokušavaju napraviti pritisak, međutim Bijeljinci trenutno djeluju dosta čvrsto.

55′ GOOOOL! Sjajna akcija Blagojevića i Motike je u dobru poziciju izbacila Đorđa Pantelića, koji je kroz noge čuvara pronašao put do mreže za 1:0.

53′ Nema previše uzbuđenja za sada.

49′ Radnik se oslobodio početnog pritiska Borca i lopta je u ovim momentima na polovini Banjalučana.

47′ Meleg je poslao oštru loptu ka petercu domaćina, a Predrag Ristanović je bio na pravom mjestu da otkloni opasnost.

46′ Borac je odmah dobio korner, međutim nakon njega nije bilo opasnosti jer je udarac Molsa bio izblokiran.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Mols je u duelu oborio Todorova, međutim Kazlagić je baš u tom momentu svirao kraj prvog poluvremena, tako da igrač Borca neće biti sankcionisan.

45+2′ Dragan Došlo je zbog neopreznog starta nad Donaldom Molsom dobio žuti karton.

45+1′ Fudbaleri Radnika su pokušali akcijom iz auta, međutim to im nije pošlo za rukom i Banjalučani su otklonili opasnost.

45′ Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu u Bijeljini.

43′ Hodžić je poslije centaršuta Subića sigurno pokupio loptu ispred Lukića.

40′ Lukić je pao u šesnaestercu i ostao ležati, a igra se nakon kraće pauze nastavila.

38′ Odlična prilika za Borac. Lukić je imao vremena da se namjesti na udarac iz šesnaesterca nakon dodavanja Amara Begića, međutim prečka je bila saveznik Hodžića.

37′ Lukić je povukao loptu po lijevoj strani, međutim ostao je usamljen i ona je vrlo brzo prešla u posjed Radnika.

34′ Ćorić je još jednom dobro uklizao i osujetio pokušaj protivničkog igrača.

Dino Coric

32′ Najbolja prilika za Radnik u dosadašnjem toku susreta. Nakon sjajne tranzicije, Motika je proigrao Ivana Šuberta, koji je za trenutak ostao sam u šesnaestercu, međutim Dino Ćorić je pravovremeno intervenisao i ostalo je 0:0.

31′ Aleksandar Subić je pokušao pronaći saigrača sa lijeve strane, ali nije to učinio na željeni način.

29′ Motika je došao do lopte po desnoj strani, odakle je pokušao centrirati, međutim lopta mu je prešla preko noge i završila u rukama Ćetkovića.

27′ Lukić pokušava zaprijetiti u blizini peterca, međutim odbrana tima iz Bijeljine za sada ima rješenje za Borčevog napadača.

25′ Motika je pokušao sa desne strane, međutim Ćetković je bio na pravom mjestu i nije se dao iznenaditi.

21′ Enver Kulašin je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca, no Hodžić je još bolje reagovao i refleksno zaustavio pokušaj protivnika.

21′ Bilo je opasno u kaznenom prostoru Radnika, ali Aleksandar Vasić je uspio poslati loptu u korner.

20′ Prvi žuti karton na utakmici je dobio Jovan Blagojević iz Radnika.

Miljanovic 1

17′ Pantelić je sa lijeve strane centrirao u šesnaesterac, a Marko Kujundžić je glavom osujetio njegov pokušaj.

14′ Novi korner za Borac, no ni ovog puta nije bilo opasnosti po domaćine.

11′ Jovan Motika se sjajno oslobodio čuvara, ali dupli pas sa Miletom Todorovom nije prošao u nastavku akcije.

11′ Pantelić je odlično prošao po lijevoj strani, ali predugo je zadržao loptu i odbrana Borca je osujetila njegov pokušaj.

8′ Jovo Lukić je pokušao pronaći saigrača sa ivice šesnaesterca, međutim nije to uradio na željeni način.

5′ Meleg je još jednom zaprijetio iz prekida, a ovog puta je lopta završila u korneru, nakon kojeg nije bilo nikakve opasnosti po Hodžića.

4′ Đorđe Pantelić je bio u solidnoj poziciji na drugoj strani, no udarac mu je izblokiran i Nikola Ćetković je pokupio loptu.

2′ Borac je dobio slobodan udarac sa desne strane, odakle je Dejan Meleg oštro poslao loptu u peterac, međutim Samed Hodžić je bio siguran.

1′ Utakmica je počela.