(KRAJ) Rudar Prijedor - Tuzla siti 0:1

Fudbaleri Rudar Prijedora dočekaće na svom terenu u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla sitija, a prvi meč ovih ekipa završen je rezultatom je pobjedom Tuzlaka od 3:2.

Ekipa Husrefa Musemića ima samo jednu pobjedu iz prethodnih pet kola i trenutno je na drugom mjestu sa 32 boda, dok je Rudar osvojio tri boda u posljednjih pet duela i na desetom mjestu je sa 15 bodova. Treneri ekipa Marko Tešić i Husref Musemić odlučili su se za sljedeće sastave:

Rudar Prijedor: Šćekić – Sadiku, Pavlović, Zekanović, Danilović – Santos (Kulenović od 58′), Burazor (Smajić od 58′), Jakupović (Bosnić od 92′), Redžić (Sajak od 92′) – Mandić, Amoa (Dojčinović od 51′)

Tuzla siti: Brajlović – Moris, Tomašević, Čeliković, Mehidić – Karjašević, Mišić (Ubiparip od 68′), Džafić, Dofo (Gavrić od 72′), Mešinović (Mehanović od 46′) – Krpić

Sudija: Mateo Musa

Uživo:

93′ Kraj utakmice.

93′ Gooooool!!!! U posljednjim trenucima meča Džafić je ubacio, a Krpić je glavom uspio da matira Šćekića i donese pobjedu ekipi Tuzla sitija.

92′ Andrej Bosnić i Mario Sajak su ušli umjesto Jakupovića i Redžića.

90′ Sudija je produžio igru još tri minuta.

88′ Brajlović je sada spriječio dva šuta protivničkih igrača.

87′ Odmah zatim je uslijedio šut Karjaševića sa oko 20 metara, ipak golman Rudara je to sjajno odbranio.

86′ Rijad Sadiku uspio je u posljednji trenutak da izbaci loptu ispred Krpića.

82′ Adnan Džafić je pokušao sa vrha šesnaesteraca, no to je prošlo iznad gola.

79′ Sada su igrači Tuzla sitija pokušavali da stvore priliku, ali im to nije pošlo za nogom i dalje se igra bez golova.

Tuzla Rudar

75′ Imali su domaći igrači slobodan udarac sa oko 35 metara, no nisu najbolje to iskoristili.

72′ Dofa je zamijenio Nebojša Gavrić.

68′ Vojo Ubiparip ulazi u igru umjesto Mišića.

64′ Krpić je opet pokušao glavom nakon kornera, ipak to je otišlo preko gola.

Alkohol bojsi

60′ Čim je ušao u igru Kulenović je bio u dobroj šansi, no Bakir Brajlović je na vrijeme istrčao i uhvatio tu loptu.

58′ Mujo Smajić i Luka Kulenović su ušli umjesto Bojana Burazora i Santosa.

57′ Huso Karjašević je ubacio u šesnaesterac, ali je Nemanja Šćekić lako zaustavio šut Mehanovića.

55′ Uslovi za igru su sve teži, a igrači iz Tuzle sve više stvaraju pritisak i dosta su bolje ušli u drugi period.

52′ Umjesto Amoe u igru je ušao Sergej Dojčinović.

50′ Mišić je probao iz velike daljine, ipak to je otišlo daleko od gola.

47′ Na samom startu drugog poluvremena Krpić je imao veliku šansu sa pet metara, no golman domaćih je to odbranio.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Tuzlaci su zamijenili svoje dresove, a umjesto Mešinovića je ušao Mirzad Mehanović.

Rudar

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Petar Mišić je dobio loptu u prostor i pokušao je vratiti u šesnaesterac, no opet su domaći igrači bili na pravom mjestu.

43′ Prva opasnost pred golom domaćih nakon centaršuta iz slobodnog udarca, no uspjeli su igrači Rudara da izbace loptu.

40′ Malobrojni ljubitelji fudbala na stadionu u Prijedoru nemaju puno toga šta vidjeti, a kada igrači pokušaju da istrče brži napad obično završe na terenu koji je u sve gorem stanju.

36′ Novi napad igrača iz Prijedora zaustavljen je jer se Nikola Mandić našao u ofsajdu.

32′ Najveću priliku na dosadašnjem dijelu meča imao je Amoa kada je lopta stigla do njega na peterac, no šutirao je pored gola.

prijedor tuzla

30′ Prijedorčani su krenuli u kontru, ali je lopta stala u jednoj lokvi, dok je Žozef Amoa proklizao po klizavom terenu.

26′ Belmin Mešinović je dobio loptu u šesnaestercu, no opkolili su ga protivnički igrači i otklonili su opasnost.

23′ Igrači iz Prijedora su tražili penal nakon što je Ilija Danilović završio na zemlji, ali sudija je rekao da se igra nastavi.

20′ Rudar je kratko zaprijetio, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju, te i dalje ostaje 0:0 bez velikih prilika.

16′ I dalje se igra većinom na sredini terena i bez puno dešavanja.

rudar tuzla

13′ U prethodnom periodu se dosta vremena igra na sredini terena, a zbog faula u napadu poništen je gol Sulejmana Krpića.

10′ Kiša stvara dosta problema igračima po lošem terenu i tako da se teško danas može očekivati puno atraktivnog fudbala.

7′ Polako se Tuzla siti oslobađa pritiska domaćih i sada oni preuzimaju kontrolu nad igrom.

5′ Ekipa Rudara na samom početku ima veći posjed lopte.

3′ Domaći ti je imao prvi korner, ali su gosti to bez većih problema odbranili.

1′ Utakmica je počela, a ono što se može primjetiti je da kiša jako pada i da će uslovi za igru biti veoma teški.