Rudar
MeridianSportBH

Rudar i Željezničar odmjeriće snage u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Prijedoru. Domaći sastav u ovu utakmicu ulazi nakon gostujućeg remija na “Koševu” sa Sarajevom, dok su gosti u prethodnom kolu poraženi na domaćem terenu od Zrinjskog.

Treneri dva tima, Marko Tešić i Tomislav Ivković, odabrali su početne sastave za ovaj meč:

Rudar: Šćekić – Asani (od 58. Zekanović), Pavlović, Pekija, Dojčinović – Burazor (od 90. Sadiku), Redžić (od 90. Marmat), Jakupović – Klarismario (od 90. Radulović), Amoa, Mandić (od 61. Kulenović).

Željezničar:  Muftić – Blažević, Drina, Vrhovac, Malić (od 63. Vištica) – Bojo (od 77. Bekrić), Beća, Mekić, Gasal, Subašić (od 64. Zdunić) – Juričić (od 64. Zec).

Utakmicu sudi Antoni Bandić.

UŽIVO

90′ Igraće se pet minuta nadoknade.

88′ Rudar usporava tempo igre.

85′ Bez uzbuđenja u ovim trenucima.

82′ Jakupović s peterca šutira, a Muftić loptu odbija u korner.

75′ Dojčinović povlači Mekića i dobija žuti karton.

Rudar, (KRAJ) Rudar – Željezničar 2:2

74′ Mekić je šutirao sa 12 metara od gola, a Šćekić krajnjim naporom spriječio gol nakon što se lopta odbila od njegovog saigrača.

72′ GOOOOOOOL. Amoa ponovo zabija za Rudar. Krilni napadač bio je najspretniji nakon kornera i poslao je loptu u mrežu.

70′ Omar Beća dobija žuti karton.

68′ Zekanović je ubacio iz kornera, a Jakupović glavom promašio gol s peterca.

66′ Ajdin Redžić uputio je udarac preko gola s 18 metara nakon povratne lopte Amoe.

65′ Predrag Zekanović ubacio je loptu iz slobodnog udarca, a Bruno Zdunić otklonio opasnost ispred svog gola.

61′ Jakupović je odigrao povratni pas iz kornera za Santosa čiji udarac završava pored lijeve stative.

59′ Sedad Subašić dobija žuti karton.

54′ Jakupović je ostao sam na petercu i glavom šutirao preko gola poslije ubačaja Santosa.

49′ Nakon sudara Amoe i Juričića oba su igrača ostala ležati na travi.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Igraće se jedan minut sudijske nadoknade.

41′ Luka Malić dobija žuti karton zbog povlačenja Amoe s leđa.

39′ Mandić je sada ubacio loptu sa lijeve strane, a Amoa glavom s peterca pogodio prečku.

38′ GOOOOOOOL. Đeljilj Asani odlično je ubacio sa lijeve strane, a Amoa glavom pogodio gornji lijevu ugao gola.

35′ U velikoj gužvi pred golom Željezničara Nemanja Pekija se našao u dobroj prilici, ali je pomoćni sudija označio ofsajd.

31′ Mandić je ubacio loptu s lijeve strane, a Vedran Vrhovac je glavom proslijedio od gola ispred Amoe.

29′ GOOOOOL. Bojo je šutirao s peterca nakon ubačaja Blaževića, a Šćekić odbio loptu do linije šesnaesterca odakle je Mekić preciznim udarcem pogodio donji desni ugao.

28′ Bojo je ubacio loptu iz skraćenog kornera, a Juričić glavom šutirao van okvira gola.

25′ Jakupović je proslijedio iz sredine loptu ka lijevoj strani za Nikolu Mandića čije ubacivanje ka Žozefu Amoi hvata Muftić.

20′ Demir Jakupović odličnim dodavanjem izbacio je Santosa u jedan na jedan šansu sa Vedadom Muftićem, ali se Brazilac spetljao i izgubio kontrolu nad loptom koja je završila u gol-autu.

18′ Bez uzbuđenja u ovom dijelu meča.

15′ Bojo je prošao kroz sredinu terena i potom dodao loptu do Luke Juričića čiji udarac s linije šesnaesterca odlazi pored lijeve stative.

12′ Santos Klarismario dobija žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Blaževićem.

10′ Mekić je poslao dugu loptu za Hamzu Gasala koji nije uspio da je iskontroliše u šesnaestercu.

7′ Žuti karton nakon udarca laktom u glavu protivničkog igrača dobio je Ante Blažević

4′ Svoj je udarac iz daljine probao i Petar Bojo, a Nemanja Šćekić je potom upisao prvu odbranu na utakmici.

2′ Nedim Mekić uputio je prvi udarac na utakmici s 20 metara, a to je izblokirao Nemanja Pekija

1′ Počela je utakmica.