(KRAJ) Sarajevo - Sloboda 1:0

U okviru 17. kola Premijer lige BiH, na Koševu se od 15h sastaju Sarajevo i Sloboda. Bordo tim u ovaj meč ulazi nakon pobjede nad Radnikom, dok su Tuzlaci u nizu od tri uzastopna remija, od kojih je posljednji došao u duelu protiv Veleža.

Goran Sablić i Mladen Žižović su odabrali početne postave, a njih možete pogledati u nastavku.

Sarajevo: Dizdarević – Dupovac (Ramić od 77′), Lazić, Kurdić – Šabanović, Kobiljar (Bodul od 57′), Đokanović, Velkoski (Oremuš od 69′), Pidro – Bagarić (Varešanović od 57′), Ahmetović (Cmiljanić od 69′)

Sloboda: Bukvić – A. Beganović (Zličić od 81′), Jusić (Devedžić od 81′), Karišik, Ćivić – Predragović, Osmić, Maksimović, Dž. Beganović, Veselinović (Ramić od 61′) – Alić (Husejinović od 46′)

Glavni sudija na utakmici je Danijel Bojo iz Kiseljaka.

Uživo:

Sarajevooo

90+4′ Kraj utakmice, konačan ishod je glasio 1:0 za Sarajevo.

90+2′ GOOOOOL! Sarajevo je povelo sa 1:0, Bodul je poslao odličan pas za Oremuša, a on je centrirao ka petercu, gdje se najbolje snašao Cmiljanić, koji je glavom zatresao mrežu protivnika.

90′ Igraće se još tri minuta.

87′ Nema promjena, još uvijek je 0:0.

84′ Dženis Beganović je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali nije uspio iznenaditi Dizdarevića.

81′ Kenin Devedžić i Miloš Zličić su ušli umjesto Jusića i Amara Beganovića.

80′ Mladi Varešanović je ponovo šutirao nakon dobre akcije, no ovog puta je to učinio slabije po zemlji i Bukvić je to zaustavio.

77′ Amar Beganović je takođe dobio žuti karton, a Dupovac je napustio igru i umjesto njega je ušao Tarik Ramić.

processed 1fcb63cf 05d1 4477 a7d9 28c148a6d808 qUauOXRd

76′ Amer Dupovac je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad protivničkim fudbalerom.

75′ Maksimović je odličnim driblinzima sačuvao loptu, ali se iz te akcije nije izrodilo ništa opasno.

73′ Odlična prilika za Sarajevo, Varešanović je nakon dobre kontre i pasa Cmiljanića izbio u izglednu poziciju, međutim šutirao je preko gola.

71′ Dobra prilika za Slobodu, ali Ramić nije imao dovoljno sreće kod greške odbrane Sarajeva i lopta je završila kod Dizdarevića.

69′ Boris Cmiljanić i Mirko Oremuš su zamijenili Ahmetovića i Velkoskog.

64′ Mreže i dalje miruju, nema previše opasnosti ni na jednoj strani terena.

61′ Mirsad Ramić je ušao u igru umjesto Veselinovića.

Bodul

60′ Šabanović se dobro ubacio u šesnaesterac, sa čijeg vrha je poslao loptu ka petercu, a ona je završila u korneru, iz kojeg nije bilo opasnosti.

57′ Bodul je odmah šutirao iz slobodnog udarca i sjajno je to učinio, međutim Bukvić se nije dao iznenaditi.

56′ Dvostruka izmjena kod domaćina. Darko Bodul i Dal Varešanović su ušli u igru umjesto Kobiljara i Bagarića.

55′ Fudbaleri Sarajeva su visoko izašli na zadnju liniju protivnika, što je rezultovalo nešto lošijim ispucavanjem Bukvića.

54′ Dženis Beganović je probao iz daljine, a Dizdarević je uz manje probleme uspio ukrotiti njegov udarac.

51′ Kobiljar je napravio grešku, a zatim je s leđa srušio Veselinovića, zbog čega je zaradio žuti karton.

50′ Kao i na startu prvog dijela, posjed je na uvodu u drugi dio na strani Bordo tima.

48′ Kobiljar je pokušao udarcem iz daljine, međutim lopta je otišla veoma daleko od gola.

46′ Said Husejinović je ušao u igru umjesto Alića.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

Sarajevo Sloboda Tuzla

45+1′ Kraj prvog poluvremena, na semaforu stoji 0:0.

44′ Veselinović je odlično ušao u šesnaesterac i dodao povratni pas za Dženisa Beganovića, koji je snažno šutirao, međutim Dizdarević je još jednom sačuvao svoj gol.

42′ Gosti su ponovo pokušali pronaći Osmića, a Dizdarević je pratio loptu i ponovo je poslao u aut.

40′ Numan Kurdić se na drugoj strani odlično oslobodio nekoliko protivnika, a potom je šutirao izvan šesnaesterca, ali Bukvić je bio na pravom mjestu.

38′ Najveća prilika u dosadašnjem dijelu meča. Adi Alić se sjajno zagradio i proigrao Osmića, a ovaj je utrčao u šesnaesterac i iz blizine pokušao savladati Dizdarevića, no to mu nije uspjelo. Čuvar mreže Sarajeva je odbranio, a nedugo zatim je bio na visini zadatka i prilikom šuta Predragovića.

37′ Pidro je poslao centaršut sa lijeve strane, ali učinio je to loše i nije bilo nikakve opasnosti po Bukvića.

37′ Sloboda je pokušala zaprijetiti preko Jasmina Osmića, međutim on je poslao previše snažnu loptu u šesnaesterac Sablićevih fudbalera i niko to nije uspio ispratiti.

36′ Na drugoj strani, Bukvić je lošim ispucavanjem poklonio posjed domaćinima.

34′ Dizdarević je odlično ispratio akciju gostiju i pravovremeno istrčao sa gola te izbacio loptu u aut.

33′ Karišik je pri pokušaju da glavom dođe do lopte napravio faul i napadu i lopta je za Sarajevo.

Kosevo

31′ Mreže i dalje miruju, na semaforu stoji 0:0.

28′ Selmir Pidro se sjajno okrenuo i izbacio čuvara na lijevoj strani, a potom je pronašao Ahmetovića, koji je proslijedio loptu do Krste Velskoskog. Kapiten domaćina u ovom susreta je dobro šutirao iz daljine, no Bukvić je bio na visini zadatka.

27′ Sarajevo ima terensku inicijativu, ali i dalje nismo vidjeli nijednu dobru priliku na utakmici.

24′ I Sloboda je izvela svoj prvi korner, međutim nije bilo opasnosti nakon kratke kombinacije.

22′ Kobiljar je proigrao Ahmetovića, a ovaj je uspio stići loptu, ali ne i stvoriti priliku za svoju ekipu i Bukvić je to sigurno pokupio.

21′ Emir Jusić je odlično reagovao u svom petercu i stigao do lopte prije Dražena Bagarića nakon centaršuta.

19′ Sarajevo je imalo prvi korner na susretu, a Semir Bukvić je izboksovao loptu i otklonio opasnost.

18′ Kobiljar je driblao po desnoj strani, a Muharem Ćivić ga je zaustavio faulom.

17′ Predragović je dobio žuti karton zbog neopreznog starta pri zaustavljanju kontranapada.

16′ Došlo je do potencijalno opasne situacije pred golom Slobode, međutim Karišik je odlično intervenisao nakon centaršuta Rijada Kobiljara i osujetio namjeru protivnika.

Sarajevo Slobodaa

14′ Lazić je oštro oborio Miloša Karišika i zbog toga je dobio prvi žuti karton na utakmici.

13′ Nakon dobre akcije Sarajeva, lopta je došla do Halida Šabanovića, međutim njegov dribling po desnoj strani nije prošao onako kako je želio i Saša Maksimović ga je zaustavio.

11′ Fedor Predragović je dobro povukao loptu po lijevoj strani, međutim Veselinović to nije ispratio na najbolji način.

8′ Gosti su dobro iskombinovali po desnom boku, no Amar Beganović nije uputio dobar centaršut i nije bilo opasnosti po gol Belmina Dizdarevića.

6′ Darko Lazić je faulirao Mladena Veselinovića, koji je dobro ukrao loptu i započeo prodor po lijevoj strani.

4′ Posjed lopte je na samom startu na strani Sarajeva, no još uvijek nije bilo nikakvih uzbuđenja.

2′ Domaćini su pokušali dugom loptom iz zadnje linije pronaći Mersudina Ahmetovića, no odbrana gostiju je otklonila opasnost.

1′ Utakmica je počela.