Sloboda i Velež odmjeriće snage u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Tuzli. Domaći sastav u ovu utakmicu ulazi nakon gostujućeg remija na “Pecari” sa Širokim Brijegom, dok su gosti u prethodnom kolu poraženi na domaćem terenu od Radnika.

Treneri dva tima, Mladen Žižović i Feđa Dudić, odabrali su početne sastave za ovaj meč.

Sloboda: Bukvić – Ćivić (od 46. Veselinović), Jusić, Kurtalić, A. Beganović – Balić, Osmić, Maksimović, Predragović – Alić (od 46. Ramić), Dž. Beganović.

Velež: Bogdanović – Ovčina, Isić, Zvonić, Salčin (od 68. Radović)- Vehabović, Hasanović (od 78. Pršeš), Radovac, Džanković (od 46. Peco), Brandao (od 68 . Cvijanović) – Zajmović (od 68. Zubanović).

Utakmicu sudi Frano Jelić.

UŽIVO

90+6′ Kraj utakmice.

90+4′ GOOOOOOOOOOOOL! Sloboda je izjednačila. Veselinović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, slabo je to uradio pa je lopta stigla do Mirsada Ramića, no njegov udarac je odbranio Bogdanović, no na odbijenu loptu je stigao Lazar Zličić i postigao gol za izjednačenje.

90′ Žuti karton za Slavišu Bogdanovića zbog odugovlačenja.

87′ Žuti karton za Alena Kurtalića.

81′ Prekršaj nad Amarom Beganovićem na 30 metara od gola Veleža.

76′ Obren Cvijanović se okrenuo i šutirao snažno, ali je bio neprecizan.

76′ Izbacio je Radovac loptu iz svog kaznenog prostora. Pritisak Slobode u ovim trenucima.

73′ Ostali su na terenu Hasanović i Beganović.

Sloboda, (KRAJ) Sloboda – Velež 1:1

69′ Centrirao je Amar Beganović sa desne strane, a Bogdanović je izašao na vrijeme i uhvatio loptu.

63′ Centrirao je Mladen Veselinović iz slobodnog udarca, ali samo korner za Slobodu nakon toga.

61′ Više od 30 prekršaja za sat vremena igre.

59′ Žuti karton za Josipa Balića.

58′ Amar Beganović je pokušao iznenaditi Slavišu Bogdanovića udarcem iz teške pozicije, ali je lopta pogodila gornji dio prečke.

52′ Žuti karton za Amara Beganovića zbog starta nad Radovcem.

47′ Dobra šansa za Slobodu. Mirsad Ramić je primio loptu u šesnaestercu, ali je teška pozicija bila i nije uspio napadač bolje iz te situacije.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

meridian

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Jedan minut nadoknade prvog poluvremena.

43′ Đani Salčin se odlučio na udarac sa velike distance, ali je oprezan bio Bukvić i uhvatio tu loptu.

42′ Ćivić je prvi dobio žuti karton u dresu Slobode.

38′ Dobro su kombinovali igrači Veleža. Radovac je odigrao do Dženana Zajmovića čiji volej udarac odlazi pored gola.

35′ Žuti karton za Feđu Dudića zbog protesta.

31′ Pola sata igre je prošlo na “Tušnju”. Težak teren uveliko utiče na manji broj prilika na ovom meču.

meridian

27′ Beganović je centrirao u šesnaesterac prema Jusiću, međutim loše je šutirao glavom štoper Slobode.

25′ Žuti karton je dobio Dino Hasanović.

23′ Ćivić nije uspio uputiti centaršut, nakon čega su gosti krenuli u kontranapad. Moglo je biti opasno, ali je Bukvić na vrijeme izašao sa svog gola i intervenisao.

20′ U nedozvoljenoj poziciji je ostao Vehabović nakon dodavanja Radovca.

16′ GOOOOOOL! Haris Ovčina je prošao po desnoj strani i ušao u šesnaesterac, odigrao povratnu prema Brandau de Souzi koji je udarcem iz prve matirao Semira Bukvića.

meridian

13′ Žuti karton za Samira Radovca zbog starta nad Emirom Jusićem.

9′ Poslao je povratnu loptu Dženis Beganović na 25 metara prema Fedoru Predragoviću koji je šutirao snažno, ali ipak malo preko prečke.

8′ Pao je Jasmin Osmić u kaznenom prostoru Veleža, ali se nije oglasio Jelić.

4′ Muharem Ćivić je centirao sa lijeve strane, a Denis Zvonić intervenisao ispred Dženisa Beganovića.

3′ Edo Vehabović je centrirao nakon prekida sa sredine terena, ali su domaći lako otklonili opasnost.

1′ Počela je utakmica.