(KRAJ) Velež - Radnik 1:2

U okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu “Rođeni” u Mostaru Velež dočekuje ekipu Radnika iz Bijeljine.

U ovoj utakmici Radnik će sa klupe predvoditi fudbaler ovog kluba, Velibor Đurić, dok je na drugoj strani standardno Feđa Dudić. Oba trenera odabrali su postave za ovaj meč.

Velež: Kačavenda – Ćosić, Zvonić, Zeljković (od 56′ Isić), Radović – Radovac, Pršeš (od 63′ Vehabović), Hasanović, Salčin, Brandao – Cvijanović (od 56′ Peco).

Radnik: Hodžić – Ristanović, Šubert, Gogić (od 46′ Popara), Motika (od 80′ Vasić) – Blagojević, Todorov (od 88′ Batar), Hasukić (od 65′ Marković) – Sušić, Pantelić (od 65′ Šarić), Urošević.

Utakmicu će sa suditi Luka Bilbija iz Prijedora,  a njegovi pomoćnici su Kadić Amir i Milić Dženan. Četvrti sudija je Musić Admir iz Hrasnice.

KRAJ!

90+5′ Kraj utakmice u Mostaru.

90+4′ Anđušić je sa sedam metara šutirao, ali je lopta otiša nebu pod oblake.

90+3′ Velež pokušava da preskače igru i da što brže dođu u priliku za gol.

90+1′ Utakmica je produžena za pet minuta.

90′ Gužva je kraj terena prilikom izlaska Šarića sa terena.

88′ U igri je Bojan Batar, a van terena će Mile Todorov.

86′ GOOOOOl!! Ekspresan odgovor ekipe iz Bijeljine, Šarić je u padu glavom pogodio za 2:1, a nakon gola skinuo je dres i dobio drugi žuti karton.

84′ GOOOOOL!!!! Uspio je Velež doći do izjednačenja. Samir Radovac opalio je loptu sa 25 metara i ona je završila u lijevoj strani gola.

81′ Pavle Sušić dobio je žuti karton.

80′ Umjesto Motike na terenu je Aleksandar Vasić.

77′ Novi žuti karton zaradio je Hasanović.

76′ Ubog nesportskog ponašanja Anđušić je dobio žuti karton. Nervoza se uvukla u redove domaćina.

74′ Nakon kornera pokušao je Zvonić glavom, ali je lopta otišla pravo u ruke Hodžiću.

72′ Nakon povlačenja sa leđa Zvonića, žuti karton dobio je Marković.

69′ Nakon gužve u šesnaestercu fudbaleri Veleža tražili su penal, a glavni sudija Bilbija samo je odmahnuo na prigovore.

velez44
Privatna arhiva

65′ Dvostruka izmjena u Radniku, van terena idu Hasukić i Pantelić, a umjesto njih u igru ulaze Bojan Marković i Kenan Šarić.

63′ Nova izmjena kod domaćih, Pršeš će van, a u igri je Edo Vehabović.

62′ Nakon centaršuta iz slobodnog udarca, glavom je pokušao Šubert, ali je lopta otišla lijevo pored stative.

59′ Pantelić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid.

58′ Žuti karton zaradio je Ovčina.

56′ Umjesto Zeljkovića na terenu je Tarik Isić. Zamjena i u napadu, van igre ide Cvijanović, a na terenu je Demir Peco.

53′ Centrirao je Ovčina, ali danas na nivpou Hadžić je uhvatio loptu.

51′ Od starta drugog dijela napada Velež, a gosti vrebaju priliku iz kontranapada. Baš iz jednog takvog Jovan Motika se nije dobro snašao.

49′ Šut Cvijanovića zaustavio je Hadžić.

47′ Prilika je bila za goste, Đorđe Pantelić sa ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla pored gola.

46′ Umjesto povrijeđenog Gogića, na terenu je Nikola Popara.

46′ Kod Veleža su u igri Haris Ovčina i Nemanja Anđušić, a meč su napustili povrijeđeni Radović, te Salčin.

46′ Drugo poluvrijeme je počelo.

velez33

45+2′ Kraj prvog poluvremena. Radnik na odmor ide sa minimalnom prednosti golom Hasukića.

45+1′ Povrijedio se Gogić koji je dobio udarac u potkoljenicu desne noge, i izgleda da neće moći nastaviti današnju utakmicu.

45′ Dobra prilika za Ćosića koji je šutirao, međutim novu odbranu upisao je Hadžić.

44′ Brandao je povukao loptu kroz sredinu, pokušao proigrati Cvijanovića, ali su dobro reagovali štoperi Radnika.

41′ Prvi žuti karton za goste dobio je Hasukić, strijelac do sad jedinog pogotka na ovoj utakmici.

38′ Radović je ostao na travi i trenutno mu se ukazuje pomoć.

36′ Dobro je Pršeš proigrao Cvijanovića, koji je izblokiran. Velež poslije primljenog pogotka konkretniji.

33′ Mehmed Ćosić je pokušao da pronađe nekog u sredini, ali je dobro reagovao Šubert.

31′ GOOOOOL!!! Nakon gužve u petercu Šubert je pronašao Faruka Gogića, a ovaj glavom poslao loptu do Esmira Hasukića koji je sa pola metra glavom pospremio loptu u mrežu za vođstvo Radnika u Mostaru.

28′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Samir Zeljković.

27′ U dobroj poziciji našao se Đani Salčin koji je šutirao, međutim na mjestu bio je Hodžić koji je odbranio ovaj udarac.

velez12

25′ Veoma skromna predstava obje ekipe na sredini prvog poluvremena.

22′ Sa lijeve strane centrirao je Radović, ali je u skoku kratak bio Cvijanović.

20′ Blagu inicijativu u ovim momentima imaju gosti iz Bijeljine.

18′ Dobro je centrirao Jovan Blagojević, ali je sjajno reagovao Hasanović koji je loptu ispred Predraga Ristanovića izbacio u korner.

15′ Velež pokušava da organizuje napad preko lijeve strane, ali dobro su postavljeni izabranici Velibora Đurića koji za sad odolijevaju u Mostaru.

12′ Cvijanović je izvršio dobar pritisak i natjerao je Ivan Šuberta da izbaci loptu u aut.

10′ Najbolja prilika na utakmici do sad, raaspoloženi Radović probio je po lijevoj strani, odigrao prizeman pas u šesnaesterac gdje se našao Obren Cvijanović koji je pokušao atraktivno petom, međutim lopta je završila u rukama Sameda Hodžića.

8′ Slaviša Radović je izborio korner koji će sa lijeve strane izvesti Omar Pršeš. Nakon kornera Veleža nije bilo opasnosti.

5′ Obje ekipe pokušavaju da se razbude i do sad nismo vidjeli nijednu opasniju priliku, lopta je nešto više u posjedu domaćih fudbalera.

2′ Faul na sredini terena napravio je Dino Hasanović.

1′ Utakmica je počela.