Velež
MeridianSportBH

U okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež će dočekati Široki Brijeg. U prethodnom kolu “Rođeni” su remizirali na gostovanju kod Slobode, dok su Širokobriježani slavili u Trebinju protiv Leotara.

Treneri Feđa Dudić i Jure Ivanković pred ovaj su susret odabrali početne postave:

Velež: Bogdanović – Salčin, Zvonić, Zeljković (od 76′ Radović), Ovčina – Radovac, Hasanović (od 56′ Anđušić), Vehabović (od 56′ Peco) – Brandao (od 56′ Pršeš), Zajmović, Džanković (od 8′ Ćosić).

Široki Brijeg: Miškić – Medić, Obšivač, Musa, Brekalo – Vukoja, Ćavar (od 82′ Mašić), Jurić, Blagaić – Mujan, Ikić (od 80′ Paponja).

Utakmicu sudi Luka Bilbija

UŽIVO

90+5′ Kraj utakmice.

90′ Igraće se pet minuta nadoknadnog vremena.

87′ GOOOOOOOOL. Anđušić se odlično snašao na petercu nakon centaršuta Pršeša i proslijedio loptu u mrežu.

85′ Nemanja Anđušić sa 12 metara šutirao je pored gola.

83′ Aktivirale su se prskalice iza gostujućeg gola zbog čega je nakratko prekinuta utakmica.

78′ Zvonić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Mujanom.

Velež, (KRAJ) Velež – Široki Brijeg 1:1

75′ Ikić ubacuje loptu iz slobodnog udarca, ali ona izlazi u gol-aut.

74′ Ovčina zbog prigovora dobija žuti karton.

73′ Zajmović je faulirao Miškića dok je degažirao loptu i zbog toga je kažnjen žutim kartonom.

69′ Omar Pršeš šutira sa 20 metara ravno u Miškića.

62′ Veliku opasnost pred golom Širokobriježana Zeljković je završio udarcem pored lijeve stative.

61′ Jurić dobija žuti karton zbog čega će propustiti naredno kolo.

60′ Zeljković šutira snažno sa 30 metara, a Miškić uz male poteškoće hvata tu loptu.

56′ Đani Salčin uputio je nisku loptu pred gol koja se od Obšivača odbila ka mreži, a onda je brzom reakcijom pogodak spriječio Miškić.

51′ Bože Vukoja sa 25 metara snažno šutira pored gola.

48′ GOOOOOOOOOL. Mujan je oduzeo loptu Zeljkoviću i dodao je do Ikića koji je iz uhvatio polu-volej na 25 metara i fantastičnim udarcem prebacio Bogdanovića.

46′ Vehabović je šutirao sa 20 metara, a Miškić prihvatio loptu u naručje.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ Edo Vehabović ubacio je loptu na drugu stativu, a tamo se našao Zvonić koji je u duelu sa Musom šutirao pored gola.

45′ Igraće se dvije minute nadoknadnog vremena.

45′ Marko Jurić iz velike udaljenosti šutira iznad gola.

44′ Mujan je ponovo započeo fantastičnu akciju odigravanjem lopte za Filipa Brekala koji je protrčao po lijevoj strani, ali dupli pas koji bi Mujanu omogućio udarac ka praznoj mreži nije uspio.

43′ Blagaić sa linije šesnaesterca šutira pored gola.

42′ Tonći Mujan dodavanjem za Blagaića kreirao je opasnost, ali je na centaršut saigrača na drugoj stativi zakasnio Ikić.

37′ Prvi korner na utakmici izveo je Radovac, ali domaći nisu uspjeli kreirati opasnost iz toga.

33′ Ovčina je na 20 metara od gola prihvatio povratni pas Ćosića, a potom je njegov prizemni udarac na petercu zaustavio Jure Obšivač.

31′ Haris Ovčina se desne je strane ušao u šesnaesterac i imao jedan na jedan situaciju sa Miškićem, koju je zaustavio sudija Bilbija ukazujući na to da se desni bek Veleža nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

27′ Ćosić je dodao loptu do Zajmovića koji se spetljao na petercu u želji da se riješi svog čuvara.

25′ Ikić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Zeljkovićem.

22′ Slobodan udarac s 23 metra od gola izveo je Ivan Ikić, a lopta je prešla preko živog zida i natjerala Slavišu Bogdanovića na prvu odbranu na utakmici.

21′ Žuti karton dobio je Zeljković koji je oborio Blagaića.

20′ Jakov Blagaić izborio je prekršaj u opasnoj zoni nakon sudara s Denisom Zvonićem, mladi ofanzivni vezni igrač uz bolne jauke ostao je ležati na terenu i trenutno mu se ukazuje pomoć medicinskog tima.

18′ Brandao se na sjajan način driblingom oslobodio dvojice igrača na lijevoj strani i potom uputio prizemni centaršut na koji je zakasnio Zajmović, a Miškić je na kraju uhvatio tu loptu.

11′ Radovac je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a Samir Zeljković je glavom šutirao preko gola.

8′ Mehmed Ćosić mijenja povrijeđenog Armana Džankovića

7′ Božo Musa odigrao je rizičan povratni pas prema Dariu Miškiću, a stvari je golmanu Širokobriježana zakomplikovao Dženan Zajmović koji je svojom kretnjom natjerao čuvara mreže gostiju da ispuca loptu van granica terena.

5′ Brzu akciju nakon oduzete lopte odigrali su fudbaleri Veleža, a onda je Samir Radovac sa 20 metara uputio udarac koji je otišao daleko od okvira gola.

1′ I ova utakmica odigrava se pred praznim tribinama stadina “Rođeni”

1′ Počela je utakmica.