U okviru 13. kola Premijer lige BiH, u Mostaru se od 17h sastaju domaći Velež i Zrinjski.

I jedan i drugi trener su odabrali početne sastave za ovaj duel.

Velež: Bogdanović (od 77′ Kačavenda) – Ovčina, Zvonić, Zeljković, Radović – Ćosić (od 66′ Peco), Pršeš, Vehabović (od 66′ Brandao), Salčin (od 77′ Anđušić) – Džanković (od 31. Radovac), Cvijanović

Zrinjski: Čondrić – Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija – Savić, Zlomislić – Šipovac (od 31′ Sabljić, od 66′ Bašič, od 78′ Jukić), Juranović (od 66′ Malekinušić), Tičinović (od 78′ Tešija) – Bilbija

Utakmicu će suditi iz Irfan Peljto iz Sarajeva.

KRAJ!

90+4 Kraj utakmice.

90+3′ Zvonić je dobio žuti karton.

90′ Utakmica je produžena za četiri minute.

89′ Drugi žuti dobio je Radović, i Velež će utakmicu završiti sa igračem manje.

87′ Radović je dobio žuti karton, i on će morati propustiti narednu duel sa Rudarom.

86′ Priliku je imao Zvonić, ali je loptu izblokirao Bilbija koji je spasio čist pogodak.

82′ Velika šansa za Malekinušića, ali mu je lopta otišla preko noge i završila preko gola.

78′ Marko Tešija i Ivan Jukić će na teren, a van terena će Tičinović i Bašić.

77′ Umjesto Slaviše Bogdanovića na terenu je Luka Kačavenda. Nemanja Anđušić zamijenio je Đanija Salčina.

75′ Igor Savić kažnjen je žutim karotnom.

74′ Žuti karton dobio je Samir Radovac koji će propustiti utakmicu protiv Rudara.

71′ Šutirao je Peco, a dobro odbranio Čondrić.

66′ U ekipi Zrinjskog na terenu je Matija Malekinušić, a izašao je Juranović. Ivan Bašić je ušao a van terena je otišao Sabljić

66′ Dvostruka izmjena kod Veleža, u igri su Brandao i Demir Peco, a van terena su Mehmed Ćosić i Edo Vehabović.

Velež, (KRAJ) Velež – Zrinjski 0:1

62′ GOOOOL!!! Nemanja Bilbija glavom pogađa za vođstvo Zrinjskog.

60′ Zrinjski pokušava dugim loptama doći do šesnaesterca, međutim to im za sada ne uspijeva.

58′ Bilbija je zaprijetio sa dvadesetak metara, međutim nije bio dovoljno precizan i ostalo je 0:0.

57′ Ćosić je odlično povukao kontru, ali onda nije uputio pravovremeno dodavanje za Cvijanovića i bila je to nedozvoljena pozicija.

55′ Tičinović je pao u blizini kaznenog prostora Veleža, ali Peljto je prosudio da je upravo on napravio faul.

54′ Tičinović je loptu glavom poslao pored lijeve stative.

52′ Barišić je izveo slobodan udarac, a Zvonić je uspio glavom dobro intervenisati.

49′ Žuti karton dobio Sergej Jakirović zbog prigovora.

46′ Drugo poluvrijeme je počelo.

Privatna arhiva

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Katastrofalan centaršut Juranovića koji je iz kornera loptu poslao u gol-aut.

43′ Ovčina je dobio žuti karton te će propustiti utakmicu protiv Rudara.

41′ Na sredini terena se vodi velika borba.

37′ Bilbija se vratio u odbranu i pomogao svojim saigračima da se odbrane.

34′ Zvonić je oduzeo loptu i pokrenuo kontru Veleža, međutim lopta je otišlau aut i sada je u posjedu gostiju.

33′ Žuti karton dobio je Damir Zlomislić.

31′ Nije uspio nastaviti Šipovac, u igru je ušao Franko Sabljić. Feđa Dudić je takođe napravio prvu zamjenu, iz igre je izašao Džanković, a na terenu je Samir Radovac.

27′ Na travi je ostao Danilo Šipovac, koji je dobio udarac u desno koljeno, te će pokušati nastaviti utakmicu.

25′ Lopta je u nogama gostiju koji pokušavaju pronaći put do mreže.

22′ Vehabović je dobro centrirao iz slobodnog udarca, Haris Ovčina je loptu prebacio na drugu stativu, a tamo je ostao nemarkiran Arman Džanković koji je loptu glavom poslao pored gola.

20′ Barišić je povukao za dres Đanija Salčina, a Irfan Peljto je dosudio faul.

17′ Juranović je po zemlji ubacio iz kornera, a koptu je Slaviša Bogdanović poslao u aut.

14′ Vehabović je ubacio loptu, a dobro je reagovao Čondrić koji je uhvatio loptu.

12′ Dragan Juranović je dobro probio po lijevoj strani, a na penalu usamljen je ostao Mario Tičinović koji je bio neprecizan.

9′ Edo Vehabović je centrirao, a malo kratak ostao je Denis Zvonić.

7′ Obren Cvijanović je uhvaćen u ofsajdu, mogla je ovo biti dobra prilika da Velež postigne pogodak.

4′ Lopta je ispala iz ruku golmanu Josipu Čondriću, ali je uspio u padu da otkloni opasnost i pošalje loptu na protivničku polovinu.

3′ Silovito je šutirao iz slobodnog udarca Slaviša Radović, a lopta je prošla tik iznad prečke.

2′ Hrvoje Barišić je oborio napadadča Veleža, te će domaći imati priliku zaprijetiti iz slobodnog udarca.

1′ Utakmica je počela.