Vatreni uz mnogo muke probili defanzivne bedeme Malte, tri boda u džepu Modrića i družine

U trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru nacionalni tim Hrvatske dočekao je Maltu i zabilježio trijumf rezultatom 3:0.

Fantastičnu priliku da “Vatrene” dovede u vođstvo imao je već u drugoj minuti Nikola Vlašić koji je odreagovao na prizeman centaršut i uputio udarac tik pored gola Maltežana.

Velika ofanziva Hrvatske nastavljena je i u nastavku meča, a igrao se 14. minut kada je Ante Budimir uputio udarac glavom iz srca šesnaesterca, ali ispriječila se prečka, pa do promjene rezultata nije došlo.

Od većih uzbuđenja u prvom poluvremenu viđeno je igranje rukom Domagoja Vide, ali glavni sudija ovog meča okarakterisao je taj potez kao nedovoljan za najstrožu kaznu, te je utakmica nastavljena i golova nije bilo sve do poluvremena.

U nastavku susreta sve snage Malta je usmjerila na defanzivni dio terena, ali sudeći po onome što smo imali priliku vidjeti bilo je neminovnost da njihovi odbrambeni bedemi ne izdrže do kraja susreta.

Prva prava prilika i nesmostrenost odbrane Malte iskoristili su Borna Barišić i Ivan Perišić. Lopta je sticajem okolnosti došla do Barišića čiji sjajan centaršut u sami peterac protivnika je iskoristio Perišić, te zakucao loptu u mrežu za 1:0 u 62. minuti.

Nije se ništa promijenilo u nastavku utakmice, a samo desetak minuta poslije defanzivac Malte bio je nedovoljno oprezan poslije kornera Hrvatske i zakačio loptu rukom što je ovaj put, za razliku od ranije pomenute situacije, okarakterisano kao kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Luka Modrić, igrao se 75. minut kada je golmana poslao u jednu stranu, a loptu u drugu za 2:0.

Do kraja susreta viđena je totalna ofanziva Hrvatske koja je urodila plodom u 90. minuti kada je mrežu rivala po treći put večeras zatresao rezervista Josip Brekalo za konačnih 3:0.

Poslije tri odigrana kola kvalifikacija “Kockasti” imaju šest osvojenih bodova što je dovoljno za drugu poziciju na tabeli grupe “H”, dok su prvoplasirani fudbaleri Rusije.

Kada je u pitanju nacionalni tim Malte remi protiv Slovačke jedini je osvojen bod u tri dosadašnja izazova.