Fudbaleri Sarajeva kao nominalni domaćini u Zenici su dočekali ekipu Tuzla sitija, a tim iz Tuzle vodi nakon prvih 45 minuta sa 2:0.

Iako je Sarajevo imalo više loptu u svom posjedu u uvodnim minutama, uslijedila su dva opasna napada Tuzlaka. Nakon drugog su izborili korner, a na asistenciju Ajdina Nukića odlično se snašao Damir Mehidić i zatresao mrežu Sarajeva za vođstvo od 1:0.

Samo dva minuta kasnije je uslijedila i dobra šansa za Sarajevo, kada je Adnan Džafić pokušao, ali je još bolje reagovao golman Tuzlaka, Nevres Fejzić.

Tuzla, Mišić siguran sa bijele tačke: Tuzla siti povećala prednost na poluvremenu

U nastavku je Sarajevo nastavilo sa napadima, ali bezuspiješno, pošto je odbrana Tuzla sitija imala odgovor na svaki njihov napad i dosta sigurno otklanjala opasnost pred svojim golom.

Ali, onda ponovo slijede odlična dva napada za gostujući tim. Prvo je pokušaj Belmina Mešinovića u 32. minutu završio tik iznad prečke, da bi u 34. minutu Amadu Kulibali imao stopostotnu šansu kada je probio po lijevoj strani, ali je njegov šut završim pored gola Belmina Dizdarevića.

A onda je Nemanja Tomašević u 40. minutu napravio penal upravo nad Kulibalijem, a siguran sa bijele tačke je bio Petar Mišić za velikih 2:0.