Veliki preokret Odžaka, Radnički pao u Gornjem Rahiću

Odigrane su sve utakmice 22. kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Odžak je bio bolji od Dizdaruše sa 4:3, dok je Gornji Rahić savladao lidera Radnički iz Lukavca sa 3:2.

Fudbaleri Odžaka i brčanske Dizdaruše odigrali su fenomenalan meč koji je na kraju završen pobjedom domaćih sa 4:3, iako se nakon prvog poluvremena nije moglo naslutiti da bi takvo nešto moglo biti.

Dizdaruša je odigrala odlično prvo poluvrijeme, a do prednosti je došla pogotkom Mahira Omerhodžića. To nije bilo sve pa je do odlaska na odmor mrežu domaćeg tima zatresao i Vahid Mrkaljević.

Ipak, u drugom dijelu meča domaći su ubacili u brzinu više i režirali fenomenalan preokret. Dva gola postigao je Asif Čaušević, a po jednom su pogađali Mirnes Hećimović i Bojan Pećić. Gosti su uspjeli da smanje na 4:3, ali snage za povratak nije bilo.

odzakkkkk

Derbi kola odigran je u Gornjem Rahiću gdje je gostovao lider šampionata Radnički iz Lukavca. Gornji Rahić je poveo u 28. minutu preko Anela Čavalića, a isti igrač je u 41. minutu duplirao prednost.

Sigurno su domaći igrali i u nastavku, a Mile Teodorović je u 73. minutu postigao i treći gol na veliku radost domaće publike koja je bila veoma brojna na ovom meču.

Radnički se kasno probudio, a u 82. minutu je Haris Ordagić pogodio prvi put, a samo dva minuta kasnije i potpuno vratio svoju ekipu u meč. Ipak, promjene rezultata nije bilo te su domaćini zasluženo došli do tri boda.

Dinamo je u Donjoj Mahali deklasirao ekipu Slavena sa 7:0. Dvostruki strijelci su bili Josip Maskaljević i Robert Vincetić, a po jedan gol postigli su Mario Božić, Igor Vincetić i Dražen Prgić.

Fudbaleri Seone su u Srebreniku dočekali Prokosoviće i zabilježili pobjedu od 3:1. Mrežu protivnika pogađali su Avdo Huskanović, Zaim Mehanović i Armin Delić.

Bosna iz Kalesije bila je bolja od Bosne iz Mionice sa 1:0, a pobjednički gol djelo je Elvina Suljića iz 78. minuta. Mogli su gosti do kraja da izjednače, ali je golman domaćih Mujić odbranio penal protivničkoj ekipi.