Fudbaleri Posušja savladali su ekipu Leotara sa 1:0 u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a gol odluke postigao je Josip Barišić koji je za MeridianSportBH rekao da su apsolutno zaslužili pobjedu.

On je dao gol u 86. minutu iz slobodnog udarca i naglasio je da su se ovom pobjedom priključili u srednji dio tabele.

Potpuno smo zaslužili ovu pobjedu, napadamo 90 minuta, doslovno smo viktorije igrali na jedan gol. Poslije prvog poluvremena gdje smo promašili par prilika, vratilo nam se u najboljem trenutku na kraju utakmice” – izjavio je Barišić i dodao:

“S ovom pobjedom smo se priključili srednjem dijelu tabele, gdje sada imamo još dvije utakmice, da tu damo svoj maksimum i da se apsolutno priključimo gornjem dijelu tabele. Idemo se sada takmičiti s najboljim timom po formi i svemu”

Posušje u narednom kolu gostuje ekipe Zrinjskog.