Sloboda je na svom terenu savladala Radnik u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0.

Nije utakmica na “Tušnju” ponudila mnogo zabave navijačima u prvom poluvremenu iz kojeg se može izdvojiti samo prečka Alekse Uroševića u 25. minuti. Za razliku od toga, u nastavku mnogo više “zabave” domaćim navijačima.

Muharem Ćivić je doveo Slobodu u prednost u 60. minuti. Prošao je lijevi bek Slobode po strani i šutirao snažno, a lopta je pod prečku završila u mreži Radnika.

Said Husejinović je u 68. minuti probio po krilu, proigrao Jasmina Osmića, a ovaj Sašu Maksimovića koji je pogodio za 2:0. U samom finišu i Dženis Beganović se upisao među strijelce i tako postavio konačnih 3:0 za Slobodu.

Sloboda u sljedećem kolu gostuje Leotaru, dok Radnik dočekuje Široki Brijeg.