(VIDEO) Danci slavili u Francuskoj, Holandija deklasirala Belgiju

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je na gostovanju selekciju Francuske sa 2:1 u prvom kolu Lige nacija, dok je Holandija sa 4:1 pobijedila Belgiju.

Danci iz meča u meč pokazuju da polufinale na Evropskom prvenstvu nije bilo slučajno i da se na njih ozbiljno mora računati na Svjetskom prvenstvu. Danas su trijumfovali na gostovanju protiv Francuske, a zanimljivo da su aktuelni svjetski prvaci poveli golom Karima Benzeme u 51. minutu.

Prvi korak ka preokretu napravio je Andreas Kornelius u 68. minutu, a drugi gol za Skandinavce postigao je isti igrač u 88. minutu. U narednom kolu Francuska gostuje Hrvatskoj koja je poražena od Austrije sa 3:0, a Danska ide u goste Austrijancima.

Belgijanci su prije ovog meča izjavljivali da im se ne sviđa takmičenje poput Lige nacija i da ono nije potrebno, a izgleda da su večeras odigrali meč u baš takvom raspoloženu i doživjeli su poraz od Holandije sa 4:1. Stiven Bergvajn je doveo goste u vođstvo od 1:0 u 40. minutu, pa je Memfis Depaj u 51. minutu povećao na 2:0.

Denzel Damfri je dao gol za 3:0 u 62. minutu, a samo četiri minuta kasnije Depaj je opet zatresao mrežu protivnika za 4:0. Počasni gol za Belgijance Miči Batšuaji u 91. minutu.

U narednom kolu Belgija dočekuje Poljsku, a Holandija ide u goste Velsu.