(VIDEO) Engleskinje nevjerovatnim rezultatom ponizile Letonke

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Letoniju sa nevjerovatnih 20:0 u šestom kolu grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Utakmica ženskih fudbalskih selekcija Engleske i Letonije sigurno će ostati upisana u fudbalskim analima kao meč u kom je ostvarena jedna od najubjedljivijih pobjeda kada su u pitanju evropske kvalifikacije za neko veliko takmičenje.

Engleskinje su Letonkama dale čak 20 golova, od čega osam u prvom i 12 u drugom poluvremenu. Čak devet engleskih fudbalerki se na ovom meču upisalo u strijelce, a posebno je inspirativna bila Loren Hemp koja je postigla četiri gola.

Letonke su nakon nekoliko primljenih golova, a naročito nakon prvog poluvremena bile potpuno indisponirane i odsutne sa terena, pravile su neke neshvatljive greške što su Engleskinje nemilosrdno kažnjavale.

Engleska se inače nalazi na prvoj poziciji na tabeli sa 18 bodova uz gol razliku 53:0, dok su Letonke zakucane za dno bez ijednog boda i sa gol razlikom 2:46.