U okviru 16. kola Premijer lige BiH, Zrinjski je danas na svom terenu savladao Borac sa 4:1.

Nenad Gagro, pomoćni trener pobjedničkog tima, na pres konferenciji poslije utakmice je izjavio sljedeće:

“Malo nervozno smo otvorili utakmicu, u prvih desetak minuta to nije bilo to što smo očekivali. Kako je vrijeme odmicalo, uspjeli smo se vratiti u naš ritam i to je rezultiralo sa četiri pogotka.

U drugom poluvremenu smo se nesvjesno povukli i prepustili posjed lopte. Primili smo jedan gol, a mogli smo primiti još jedan iz slične pozicije”.

Nastavio je ovako:

“Ipak, ne treba ništa zamjeriti momcima, čestitam im na profesionalizmu i radu na treninzima, na njihov račun imam samo pohvale. Tu su dobar rad, odnos i zajedništvo unutar ekipe, svi smo se srodilo i rezultati su plod toga.

Ne treba govoriti da smo već prvaci, Sarajevo od prošle godine je svježe iskustvo, mislim da smo pametni i iz toga možemo izvući pouku”.

U sljedećem kolu, Zrinjski će igrati protiv Tuzla sitija u gostima.