Široki Brijeg je u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Leotar na “Policama” rezultatom 3:1. Golove za goste su postigli Tonći Mujan, Kristijan Medić i Ivan Ikić, dok je za domaće jedini put pogodio Miloš Aćimović.

Gosti su stigli u prednost u 15. minuti kada je Tonći Mujan efektno pogodio mrežu Miće Vukanovića sa ruba šesnaesterca, dok je Leotar do poravnanja došao u 42. minuti nakon što je Ognjen Aćimović iskoristio asistenciju Asima Zeca.

Početak drugog poluvremena donio je dobru priliku za Leotar kada je nakon udarca Vladimira Arsića stativa spasila goste. Ipak, nakon toga, prvo je Kristijan Medić vratio prednost na stranu Širokog Brijega, da bi konačnih 3:1 postavio rezervista Ivan Ikić kome je trebalo samo dvije minute provedene na terenu da se upiše u listu strijelaca.