(VIDEO) Golman Trofensea u stilu Renea Igite spriječio gol Benfike

Rodrigo Moura Nascimento upisao je fantastičnu odbranu u 45. minuti utakmice sa Benfikom.

Benfika je juče rezultatom 2:1 slavila protiv Trofensea u portugalskom kupu, a najljepši trenutak utakmice desio se u 45. minuti kada je Rodrigo Moura Nascimento nogom odbranio udarac protivničke ekipe. Odbrana portugalskog golmana ličila je na onu legendarnu koju je izveo Rene Igita u dresu Kolumbije.

Benfika je do prednosti stigla golom Evertona u 21. minuti susreta, a onda je pomenuta odbrana Nascimenta spriječila povećanje prednosti gostiju i pomogla Trofenseu da golom Pačua deset minuta prije isteka regularnog vremena izbori produžetke.

Bolje se u dodatnih pola sata igre snašla Benfika, koja je golom Andrea Almeide izborila plasman u dalju fazu takmičenja.