Danas je zvanično počeo Afrički kup nacija, a na startu pobjede su upisali Kamerun i Zelenortska ostrva.

Fudbaleri Kameruna savladali su Burkinu Faso 2:1 nakon preokreta na otvaranju Afričkog kupa nacija.

Gustavo Sangare je doveo protivnika u vođstvo nakon greške Onane. Gotovo sigurno novi golman Intera je “proletio” nakon centaršuta, a Sangare se našao na drugoj stativi i sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Stekao se utisak da će domaćin ovog turnira prirediti neprijatno iznenađenje, ali dvije nepotrebne greške protivnika su im donijele trijumf. Reprezentativci Burkine Faso su u samo nekoliko minuta razmaka napravili dva penala i to u finišu prvog dijela igre. Oba je realizovao kapiten Visent Abubakar za najbolji mogući start.

Pobjedom nad selekcijom Etiopije, Zelenortska ostrva započela su učešće na ovogodišnjem Afričkom kupu nacija.

Sve je počelo crvenim kartonom koji je dobio fudbaler Etiopije Jared Baje u 12. minuti, a pred kraj prvog dijela u prvoj minuti sudijske nadoknade Julio Tavares na asistenciju Gerija Rodrigeza pogodio je za konačnih 1:0 na ovom meču.

Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji jer su izabranici Pedra Leitaa Brita u drugom dijelu promašili tri ogromne prilike da uvećaju prednost, ali na kraju su ipak upisali važna tri boda.