(VIDEO) Kup Republike Srpske: Rudar izbacio Tekstilac, Radnik siguran protiv Sloge

U osmini finala Kupa Republike Srpske Rudar je na gostovanju pobijedio tim Tekstilca rezultatom 4:0, dok je drugi premijerligaš Radnik isto rutinski izbacio Slogu u Doboju sa 3:0.

Na gostovanju u Derventi ekipa Rudara je u kombinovanom sastavu dobila Tekstilac, postigavši im četiri gola dok je domaćin bio u potpunosti bezopasan po gol Prijedorčana.

Na prvi gol na utakmici se nije puno čekalo jer je Luka Kulenović u četvrtoj minuti prvog poluvremena poslije odličnog prodora i centaršuta Marija Sajaka rutinski završio akciju. Nakon tog centaršuta Kulenoviću je ostalo samo da iz blagog poluvoleja posloži loptu u mrežu domaćina. Ostatak poluvremena je protekao bez golova i u dominaciji Rudara.

Drugo poluvrijeme je počelo bez nekih većih uzbuđenja. Tekstilac je pokušavao da prenese igru na polovinu Rudara, ali nisu uspjeli da stvore niti jednu konkretnu šansu i da samim tim ugroze go Kenana Topalovića.

Neuspjeh domaćina da naprave bilo kakvu šansu koja bi bila opasna po Rudar, kaznio je prvo Kulenović u 78. minutu kome je ovo bio drugi gol na utakmici, a nakon toga je pogodio i Tomislav Knežević sa jednim evrogolom u 85. minuti meča.

Do kraja, domaći su ako ne gostima, uspjeli sebi da daju gol kada je defanzivac “Krojača” Berin Torlaković u pokušaju da očisti loptu klizećim startom iz svoga šesnaesterca ipak poslao istu iza leđa nemoćnog Aleksandra Simića za konačnih 4:0.

Radnik iz Bijeljine nije imao nikakvih problema u gostima protiv Sloge iz Doboja. Igrači Radnika su pokazali da su ipak rang više i bez ikakvih problema su savladali Dobojlije rezultatom 3:0.

Strijelci za Radnik su bili Aleksa Urošević u 28. minutu, Faruk Gogić u 42. minutu i Aleksa Urošević koji je postavio konačan rezultat u 61. minutu.

Od ostalih mečeva koji su se igrali u istom terminu, Omladinac iz Potočara je pogotkom Cvijetina Smiljanića u 63. minutu eliminisao Borac iz Kozarske Dubice, dok je u duelu dva entitetska prvoligaša Sutjeska slavila u gostima kod Slavije sa rezultatom 2:1.