Posušje je u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo Željezničar rezultatom 2:0. Golove su postigli Luka Lučić u 22. te Dominik Begić u 85. minuti utakmice.

Posušje je prodorima preko bočnih pozicija bilo dominantnije od Željezničara u duelu na “Mokrom docu”, a golom Luke Lučića iz slobodnog udarca u 22. minuti utakmice hercegovački tim utabao je put do druge ovosezonske pobjede i prekinuo niz od devet utakmica bez trijumfa u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Konačnih 2:0 postavio je Dominik Begić pet minuta prije kraja susreta.  Lauš je tada šutirao iz slobodnog udarca i takođe ispod živog zida. Lopta se međutim odbila do Luke Begića čiji je udarac izblokiran, pa je napadač proslijedio loptu do rezerviste Dominika Begića koji iz prvog dodira s loptom lijevom nogom pogodio dalji ugao za povećanje prednosti i pobjedu domaćeg tima.