(VIDEO) Sablić: "U Bijeljini je bio bože sačuvaj, a sada dobar, upravo zbog toga rotiram igrače"

U okviru 17. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je danas na svom terenu savladalo Slobodu sa 1:0.

Goran Sablić, trener domaćina, na pres konferenciji poslije utakmice je izjavio sljedeće:

“Utakmica je bila očekivano teška i tvrda, na kraju nam se isplatila upornost. Po ovakvom terenu i sa ovakvim protivnikom, znali smo da nam neće nuditi puno, s obzirom na to da smo mi htjeli da budemo ti koji kontrolišu meč i izlaze visoko.

Teren je bio veoma neugodan za igrati, utisak je bio da ipak mi uzimamo nešto više prostora od protivnika u tranziciji”.

U nastavku je govorio o Borisu Cmiljaniću, strijelcu jedinog pogotka u 92. minutu:

“Imali smo dvije-tri dobre situacije i par šuteva van šesnaesterca, a kasnije smo uspjeli dati gol u posljednjim sekundama. Što se tiče Cmiljanića, koji je bio strijelac tog pogotka, dobro je reagovao, ne samo zbog gola nego je donio energiju prema naprijed.

Volio bih da ima kontinuitet, U Bijeljini je bio ‘bože sačuvaj’, ali evo sada je bio dobar. Ima potencijala, upravo zbog toga i rotiram često igrače”.

Podsjećamo, najavu kompletnog 17. kola domaćeg šampionata možete pogledati na našem “Youtube” kanalu.