rodrigez

Fudbaleri Luksemburga pobijedili su Azerbejdžan u gostima rezultatom 3:1 u okviru grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Dvostruki strijelac bio je Žerson Rodrigez.

Veoma slab ulazak u ovu utakmicu fudbalera Azerbejdžana “krunisan” je direktnim crvenim kartonom u 22. minuti, a zaradio ga je Telur Mutalimov, te je utakmica promijenila potpuno svoj tok.

Do kraja prvog dijela Luksemburg je napadao, međutim nisu uspjeli da dođu do pogotka.

U nastavku utakmice, u 67. minuti gosti su ipak uspjeli doći do gola, a strijelac je bio najbolji fudbaler ove zemlje, Žerson Rodrigez koji je na spektakularan način makazicama pogodio mrežu domaćina.

U 78. minuti na 2:0 povisio je Sebastijan Til, fudbaler Šerifa iz Tiraspolja koji je ove sezone u Ligi šampiona srušio veliki Real Madrid na “Santijago Bernabeu”.

Četiri minuta kasnije Azar Salahli smanjio je na 2:1, a svojim drugim golom na meču u prvoj minuti sudijske nadoknade Rodrigez je postavio konačnih 3:1.

Narednu utakmicu Azerbejdžan će igrati protiv Katara u prijateljskom meču, dok će Luksemburg za tri dana dočekati selekciju Irske.