Fudbalska reprezentacija Gane remijem 1:1 sa Nigerijom je zbog pravila gola u gostima otišla na Svjetsko prvenstvo u Katar, a odmah nakon kraja utakmice domaći navijači su uletili na teren.

Nakon što je prvi meč završio rezultatom 0:0, Tomas Parti je u 10. minutu doveo Ganu u vođstvo od 1:0, da bi Viljam Trost-Ekong izjednačio  na 1:1 u 22. minutu.

Pokušavali su Nigerijci da dođu do potrebnog gola koji bi ih odveo u Katar, ipak do njega nisu došli, pa je nastao haos na stadionu.

Domaći navijači su upali na teren i počeli su da ruše sve pred sobom. Neredi su trajali neko vrijeme, a onda je policija uspjela sve da smiri. Od 1994. godine kada su prvi put otišli na Svjetsko prvenstvo, Nigerijci su propustili samo ono u Njemačkoj 2006. godine i zbog toga je ova eliminacija bila veoma bolna za njihove navijače.