Darvin Nunjez

Urugvaj i Južna Koreja su odigrali na kraju veoma uzbudljivo prvo poluvrijeme koje je na kraju možda i obilježio zicer Darvina Nunjeza.

Utakmica između Urugvaja i Južne Koreje je počeo bez nekih velikih očekivanja te je najintersantniji događaj za mnoge bilo ponavljanje činjenice da Koreanci imaju pet fudbalera koji imaju prezime Kim u svojoj startnoj postavi.

Iako je Južno Koreja bila dosta agresivnija, prvu pravu priliku su imali Urugvajci kada je u 21. minutu Fakundo Pelestri odlično spustio loptu glavom ka Darvinu Nunjezu, ali se ovaj obrukao jer je sa 7-8 metara promašio čitavu loptu.

Nakon prilike Nunjeza, utakmica je nastavljena u ritmu bez velikih šansi, sve dok Ui-đo Hvan u 34. minutu nije sa 6 metara bukvalno napucao loptu preko gola iz izgledne šanse.

Urugvaj se ponovo opametio nakon pokušaju Hvana te su umalo došli do gola kada je u 43. minuti Dijego Godin odlično skočio nakon kornera, šutirao glavom, ali je njegov udarac pogodio desnu stativu te je nakon toga poluvrijeme ovog duela završeno sa 0:0.