Di Marija

Fudbalska reprezentacija Argentine savladala je na gostovanju selekciju Urugvaja sa 1:0 u 13. kolu kvalfikacija za Svjetsko prvenstvo.

Već na samom startu utakmice Paolo Dibala je u sedmom minutu oduzeo loptu jednom od igrača Urugvaja, dodao je do Anhela di Marije, a ovaj je sa vrha šesnaesterca pogodio kontra ugao i doveo goste u vođstvo od 1:0.

Čim su primili gol igrači Urugvaja su krenuli veoma ofanzivno, a prvu šansu imao je Luis Suarez u 31. minutu kada je šutirao sa nekih 20 metara, no pogodio je stativu. Matijas Vesino je u 42. minutu zaprijetio iz daljine, ali je Emilijano Martinez bio na pravom mjestu i sačuvao je svoju mrežu.

Papu Gomez je u 60. minutu stvorio sebi dobru šansu, ipak taj šut sa oko 15 metara otišao je pored gola. Hoakin Korea je u 76. minutu izašao sam ispred golmana, ali je Fernando Muslera to odbranio. Zanimljivo da je tek tada u igru ušao i Lionel Mesi. Najveću priliku do kraja meča propustio je Agustin Alvarez pošto je njegov šut s 20 metara prošao malo iznad prečke u 85. minutu i meč je završen rezultatom 1:0.

U narednom kolu Argentina igra derbi s Brazilom, a Urugvaj gostuje Boliviji.