Željezničar je savladao Tuzlu siti u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1.

U četvrtom minutu, Mate Crnčević je ostao sam i ušao je u šesnaesterac, odakle je odlično šutirao, međutim Nevres Fejzić je odbranio i poslao loptu u korner. Iz tog udarca iz ugla, Vrhovac je odlično ispratio centaršut, ostao je sam i glavom pogodio za 1:0.

Domaćini su udvostručili vođstvo u 42. minutu. Nakon dobre akcije po desnoj strani i gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Brune Zdunića, koji je zatresao praznu mrežu za slavlje svog timaNa veliki odmor se otišlo sa 2:0 za Sarajlije.

U 65. minuti Tuzla siti je smanjila na 2:1. Adnan Džafić je primio loptu na oko 20 metara udaljenosti od gola, odakle si je stvorio poziciju za udarac i savladao Josipa Bendera.

Ovo je Željezničaru četvrta pobjeda u ovosezonskom izdanju domaćeg šampionata, dok su Tuzlaci zabilježili svoj drugi poraz.

U narednom kolu, Željezničar će igrati protiv Posušja u gostima, dok će Tuzla siti u Banjaluku na megdan Borcu.

Sarajlije nakon ovog susreta imaju 18 bodova iz 13 susreta i zauzimaju šesto mjesto na tabeli, dok su njihovi današnji protivnici drugi sa 26 bodova iz 12 susreta.