Željezničar - Borac 1:1 (KRAJ)

Željezničar i Borac od 21:00h na “Grbavici” igraju derbi prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je uoči ovog susreta odigrao jednu od najboljih utakmica u svojoj istoriji, kada je na “Gradskom stadionu” u Banjaluci savladao Kluž rezultatom 2:1, što je ipak bilo nedovoljno da se izbaci šampion Rumunije.

S druge strane, Željezničar ove sezone nije izborio nastup u evropskim takmičenjima, pa će utakmica prvog kola Premijer lige ujedno biti i njihova prva zvanična.

UŽIVO

90′ Kraj meča.

90+1′ Zakarić je odlično šutirao iz slobodnog udarca, a Josip Bender odlično zaustavio njegov udarac.

90′ Pet minuta nadoknade.

88′ GOOOOL! Borac je stigao do izjednačenja. Moraitis se namjestio na udarac sa 20 metara, Bender je odbio loptu, a na odbijenu dotrčao Enver Kulašin i proslijedio je u gol.

76′ Odlično je Zakarić centrirao, ali je Moraitis zakasnio za pola koraka da loptu smjesti u mrežu.

74′ Prošao je Zakarić po desnoj strani i uputio oštar centaršut, a Bender je izbacio loptu u korner.

68′ Zakarić je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola Bendera.

65′ Izblokiran je Mujezinović nakon solo prodora, novi korner za domaće.

64′ Vranješ je morao napustiti teren zbog povrede, a umjesto njega na teren je ušao Kulašin.

59′ Juričić je bio u dobroj prilici ispred gola gostiju, no u posljednjem trenutku ga je omeo Ćorić i spasio svoj gol.

57′ Nove tenzije na terenu. Dva puta je Željezničar izvodio korner, a lopta je na kraju završila kod Ćetkovića.

53′ Bilo je opasno ispred gola Borca. Dugo je trajao napad domaćih, lopta je stigla na kraju do Juričića, ali je Amar Begić uspio izblokirati napadača Željezničara.

51′ Namjestio se David Čavić unutar kaznenog prostora Željezničara, međutim ni on nije bio precizan.

50′ Pokušao je iz velike udaljenosti Nedim Mekić, no daleko je to bilo od okvira gola.

48′ Panajotis Moraitis je dočekao centaršut Begića, ali je neprecizno šutirao glavom.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Skočio je Živković najviše nakon centaršuta Subića, ali ipak šutirao pored gola.

43′ GOOOOL! Petar Bojo je doveo Željezničar u prednost. Odigrao je Juričić povratnu loptu do Boje, a njegov prvi pokušaj izblokiran. U nastavku još jednom je Bojo stigao do lopte i matirao Ćetkovića za prednost “Plavih“.

40′ Izblokirali su fudbaleri Borca Boju u posljednjem trenutku. Željezničar će izvesti korner.

39′ Aleksandar Subić je centrirao na drugu stativu gdje je Vušurović pokušao odigrati povratnu loptu do Vranješa, međutim intervenisao je Amar Drina.

30′ Pokušao je Bojo sa distance, međutim nije morao intervenisati Ćetković.

28′ Mogao je Borac sada imati veliku priliku, poslao je Meleg loptu prema Milanu Vušuroviću, ali je on nije dobro primio i pobjegla mu je u stranu.

24′ Sukob na sredini terena između igrača. Žuti karton je zaradio Bojo.

22′ Prebacio je Petar Bojo živi zid, ali je lopta otišla visoko preko gola.

21′ Faulirao je Stojan Vranješ Mujezinovića na 20 metara od gola Borca.

19′ Sjajno je intervenisao Aleksandar Vojnović ispred Luke Juričića i izbacio loptu u korner.

18′ Stigla je odbijena lopta do Dejana Melega na 20 metara od gola Željezničara, a bivši fudbaler Vojvodine loše zahvatio loptu.

14′ Centrirao je Subašić iz slobodnog udarca, no lagano je intervenisala odbrana Borca i otklonila opasnost.

9′ Dobro je centrirao Dino Ćorić, međutim nije do lopte stigao Ante Živković, pa je Josip Bender lagano uhvatio.

5′ Pokušao je sa distance Mustafa Mujezinović, ali nije u njegovom šutu bilo ni preciznosti ni snage.

2′ Sedad Subašić se izborio za prostor da uputi centaršut sa desne strane, međutim lagano je to pokupio Nikola Ćetković.

1′ Počeo je meč na “Grbavici”.

SASTAVI

Željezničar: Bender – Blažević, Vrhovac, Drina, Malić – Beća, Mekić, Bojo (od 71. Bekrić), Subašić, Mujezinović – Juričić (od 78. Kosorić).

Borac: Ćetković – Ćorić, Milojević (od 69. Mols), Vojnović, Subić – Čavić, Vranješ (od 64. Kulašin), Meleg (od 46. Ćosić), Begić, Vušurović (od 46. Zakarić) – Živković (od 46. Moraitis).