MeridianSportBH

Od 19h na “Grbavici” drugu utakmicu trećeg kola Premijer lige odigraće Željezničar i Posušje.

Tomislav Ivković izabrao je sljedećih 11 igrača: Bender – Malić, Vrhovac, Drina, Blažević – Subašić (71′ Hrelja), Mujezinović, Bojo (Crnčević), Beća, Mekić – Juričić.

S druge strane, Denis Ćorić počeće utakmicu s ovom postavom: Baćak – Ljubić (Leko), Barišić, Vranjić (56′ Ilinković), Landeka – Begić (56′ Verunica), Krišto, Stipić, Lučić, Lauš (45′ Serdarušić) –  Vukoja (80′ Milićević).

UŽIVO:

90+5′ Kraj utakmice.

90′ Igraće se četiri minute nadoknadnog vremena.

80′ Petar Milićević je na terenu umjesto Vukoje.

77′ Malić je centaršutom gađao Juričića i Beću, ali je na pravom mjestu bio Barišić koji je izbacio loptu u korner.

74′ Mate Crnčević mijenja Boju.

72′ Vukoja šutira s linije šesnaesterca, a Bojo to blokira i šalje loptu u korner.

71′ Damir Hrelja ulazi u igru umjesto Subašića.

67′ Serdarušiću je ostavljen višak prostora na lijevoj strani šesnaesterca, igrač Posušja šutirao je iz dobre pozicije u bliži ugao, a loptu je u korner odbio Bender.

64′ Mujezinović je imao sjajan solo-prodor po lijevoj strani, a loptu je ubacio pred gol kada je ušao u šesnaesterac, međutim, to je odbio Baćak.

62′ Nikola Leko mijenja Juraja Ljubića.

56′ Silvio Ilinković na terenu je umjesto Vranjića, a Mateo Verunica je zamijenio Begića.

53′ Landeka zbog neopreznog starta takođe dobija žuti karton.

49′ Fantastičnu akciju odigrali su fudbaleri Željezničara iz slobodnog udarca. Subašić je preskočio loptu, a Bojo je dodao do Luke Juričića koji dodaje Mujezinoviću čiji udarac s šest metara sjajno brani Baćak.

48′ Barišić faulira Mujezinovića u blizi šesnaesterca.

45′ Josip Serdarušić je na terenu umjesto Lauša.

45′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Udarac Vukoje iz blizine gola odlično brani dobro postavljeni Bender.

45′ Igraće se tri minute nadoknadnog vremena.

42′ Lučić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Subašićem.

42′ Franjić je šutirao sa 16 metara nakon povratne lopte, a to je opet blokirao Drina.

41‘ Dario Krišto takođe je dobio žuti karton zbog prigovora.

40′ Vukoja je šutirao iz odlične pozicije, a to je blokirao Amar Drina

39′ Omar Beća zbog oštrog starta na Laušu dobija prvi žuti karton na utakmici.

39′ Mekić je odlično izbacio Malića po lijevoj strani, ali je bočni igrač Željezničara neupotrebljivo ubacio loptu.

33′ Pokušaj Zvonimira Vukoje s 25 metara udaljenosti odlazi visoko preko gola.

24′ Trenutno je počela jednominutna pauza za osvježenje igrača.

21′ Subašić je dodao na stranu za Nedima Mekića u kontri Željezničara, ali je centaršut veznog igrača prošao kroz šesnaesterac Posušja.

19′ Centaršut Josipa Barišića prošao je blizu Benderovog gola, ali Begić nije uspio da stigne do njega.

18′ GOOOOOOL. Centaršut Blaževića udaljen je od gola, a sa 18 metara udaljenosti Mustafa Mujezinović atraktivno je šutirao volejom od zemlju, a lopta je bila neuhvatljiva za Baćaka.

15′ Dominik Begić odličnom je kretnjom protrčao iza leđa Vrhovca i primio loptu pred golom Željezničara, ali ga je u namjeri da predribla golmana i šutira na prazan gol odličnom reakcijom zaustavio Josip Bender

12′ Luka Lučić povukao je loptu skoro 60 metara, a na kraju mu je ponestalo snage, te mu je istu oduzeo Ante Blažević

11′ Luka Malić daleko je bacio loptu iz auta, a nju je prihvatio Bojo koji je ušao u šesnaesterac, te izborio korner za svoj tim.

6′ Sedad Subašić je dodao loptu do Petra Boje koji je imao jedan na jedan situaciju s Borisom Baćakom, ali je prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji.

4′ Tino Blaž Lauš šutirao je iz šesnaesterca, a Vedran Vrhovac odbio je loptu u korner.

1′ Počela je utakmica.

Fudbaleri Željezničara i Posušja već su stigli na “Grbavicu”, a uskoro se očekuju i zvanične postave dvaju trenera prije nego što počne zagrijavanje.