Željezničar - Sarajevo 0:0 (KRAJ)

Danas od 17:30h igra se 142. “Vječiti derbi” u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Sarajeva na “Grbavici“.

Pred ovaj meč “Bordo” tim ima devet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala, koji je zbog utakmice manje pao na treće mjesto na tabeli.

UŽIVO:

90+2′ Dobar centaršut Bekrića, malo je nedostajalo da udarac Ermina Zeca završi iza leđa Kovačevića.

88′ Sudar glavama Mirka Oremuša i Mujezinovića. Čini se da defanzivac Sarajeva neće moći nastaviti utakmicu. Još uvijek se ukazuje pomoć igračima.

84′ Pao je tempo igre, bez dešavanja trenutno na “Grbavici“.

76′ Siniša Stevanović je pokušao sada solo prodorom, ali Miličević na mjestu.

70′ Žuti karton za Amera Dupovca i prilika za Željezničar iz prekida.

68′ Loš centaršut Veselinovića i lopta ponovo u rukama Vladana Kovačevića.

61′ Lopta u rukama Erića nakon udarca Mešanovića.

59′ Izblokiran Bojo sa distance. Peti korner za Željezničar.

51′ Još jedna odbrana Erića. Ovaj put je pokušao Aleksandar Pejović.

50′ Prvi udarac u okvir gola fudbalera Sarajeva i dobra prilika. Erić je zaustavio šut Velkoskog sa 15 metara.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena. Nije dosta toga viđeno na “Grbavici“.

42′ Blagi pritisak Sarajeva trenutno.

38′ Predug for je sada sebi dao Matijas Fanimo i dozvolio Filipu Eriću da stigne do lopte prije njega.

36′ Izblokiran Alispahić sada, novi korner za domaće.

31′ Nova šansa za Željezničar. Štilić je sjajno proigrao Petra Boju koji nije najbolje šutirao.

30′ Velika šansa za domaće sada i sjajna odbrana Kovačevića. Mladen Veselinović je pokušao.

28′ Žuti karton za Hrvoja Miličevića. Peti prekršaj nad Jurićem.

28′ Pokušao je sada Jasmin Mešanović, ali nije mogao mnogo iz ove situacije.

27′ Veći posjed lopte za sada ima Sarajevo.

21′ Prvi udarac u okvir gola. Bez problema za Kovačevića.

20′ Ništa od Sarajeva za sada.

17′ Nije mogao bolje šutirati Jasmin Čeliković i lopta je u rukama Vladana Kovačevića.

15′ Prazan period igre trenutno na “Grbavici“.

10′ Veliko pitanje da li je štoper Željezničara bio u nedozvoljenoj poziciji, jer je tu negdje bio i Krste Velkoski.

8′ Poništen gol Željezničaru, Luka Miletić je glavom prebacio do Aleksandra Kosorića koji je bio u ofsajd poziciji.

8′ Izblokiran Luka Juričić, novi korner za Željezničar.

6′ Sarajevo drži loptu u zadnjoj liniji.

1′ Prvi napad Željezničara i korner za “Plave“.

1′ Počeo je meč na “Grbavici“.

Za možda i najbitniju utakmicu sezone Amar Osim i Vinko Marinović izabrali su sljedeće postave:

Željezničar: Erić, Stevanović, Kosorić, Miletić, Šehić, Alispahić (od 82. Bekrić), Čeliković, Bojo, Štilić, Veselinović (od 77. Mujezinović), Jurčić (od 77. Zec).

Sarajevo: Kovačević, Oremuš (od 90′ Adukor), Pidro, Miličević, Dupovac, Đokanović, Pejović, Sušić, Fanimo, Velkoski, Mešanović.