U okviru 13. kola Premijer lige BiH, na “Grbavici” se od 17h sastaju Željezničar i Tuzla siti. Sarajlije u ovaj meč ulaze nakon remija sa banjalučkim Borcem, dok su Tuzlaci u prošlom kolu takođe odigrali neriješeno protiv Sarajeva.

Treneri obje ekipe su odabrali početne postave za ovaj susret.

Željezničar: Bender – Mujezinovic, Vrhovac, Kosorić, Malić – Mekić, Bojo (od 64′ Beća) – Zdunić (od 55′ Gasal), Crnčević, Subašić (od 55′ Blažević) – Juričić

Tuzla siti: Fejzić – Efendić, Moris, Šukilović (od 29′ Čeliković), Mehidić – Mešinović, Mehanović (od 45′ Karjašević)- Dofo (od 69′ Brkić), Džafić, Mišić – Krpić

Utakmicu će suditi Sabrija Topalović iz Zenice.

Uživo:

90+4′ Kraj utakmice, konačan ishod je glasio 2:1 za Željezničar.

90+4′ Efendić je centrirao, ali Bender je odlično reagovao i uhvatio loptu.

90′ Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

90′ Bilo je opasno pred golom plavih, ali uspjeli su se odbraniti nakon pomalo panične reakcije.

88′ I dalje nema promjene rezultata, Željezničar vodi sa 2:1 u samom finišu.

84′ Džafić je pao u kaznenom prostoru Željezničara, a Topalović mu je zbog simuliranja pokazao žuti karton.

83′ Gasal je ponovo šutirao, no ni ovog puta nije bio dovoljno precizan.

80′ Vrhovac je bio u odličnoj prilici, ali sa oko pet metara je poslao loptu nebu pod oblake.

79′ Gasal se namjestio na udarac i šutirao lijevom nogom poslije kontre koju je povukao Beća. Fejzić je to odbanio i poslao loptu u korner.

Željezničar, (KRAJ) Željezničar – Tuzla siti 2:1

76′ Bender je dobro reagovao nakon centaršuta u njegov šesnaesterac, nije bilo opasnosti po domaćine.

73′ Čini se da je momentum sada na strani Tuzla sitija, čiji igrači pokušavaju postići izjednačujući pogodak.

71′ Damir Mehidić je dobro prošao po lijevoj strani, odakle je centrirao, no nije to učinio dovoljno dobro.

69′ Goran Brkić je zamijenio Augustina Dofa kod Tuzla sitija.

65′ GOOOOL! Adnan Džafić je primio loptu na oko 20 metara udaljenosti od gola, odakle si je stvorio poziciju za udarac i savladao Bendera za 2:1.

64′ Petar Bojo je izašao iz igre, a zamijenio ga je mladi Omar Beća.

63′ Mišić je dobrom loptom pokušao proigrati Krpića, ali ova ideja nije prošla, a odmah potom se na drugoj strani izrodila kontra. Fejzić je loše reagovao pri istrčavajnu sa svog gola, ali nije bio kažnjen i nije došlo do promjene rezultata.

60′ Gasal je brzo prošao po lijevoj strani, odakle je poslao loptu ka sredini šesnaesterca, ali odbrana gostiju je dobro reagovala i otklonila opasnost.

60′ Tuzla siti nešto više ima loptu u svom posjedu u posljednje vrijeme, no i dalje su dosta daleko od kaznenog prostora domaćina.

57′ Belmin Mešinović je poslije par driblinga ušao u šesnaesterac, međutim tamo nije uspio reagovati na pravi način.

56′ Fudbaleri Tuzla sitija su dobro povukli kontru, međutim protivnici su to presjekli faulom na sredini terena.

55′ Hamza Gasal je ušao u igru umjesto Zdunića, a Ante Blažević umjesto Subašića.

53′ Željezničar je pokušao sa desne strane,

50′ Krpić je šutirao po sredini, a Bender je to uspio odbiti, a potom i pokupiti centaršut.

48′ Samir Efendić je ubacio sa desne strane, ali nije to bilo dovoljno opasno po gol Bendera.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog poluvremena, na semaforu stoji 2:0 za domaći tim.

45+2′ Huso Karjašević je ušao u igru umjesto Mehanovića.

45′ Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade.

45′ Nova odlična šansa za domaćine, Zdunić je prošao Fejzića, a potom je uputio centaršut ka sredini kaznenog prostora, no niko od saigrača to nije iskoristio na praiv način.

42′ GOOOOL! Željezničar je poveo sa 2:0. Nakon dobre akcije po desnoj strani i gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Brune Zdunića, koji je zatresao praznu mrežu za slavlje svog tima.

40′ Lopta je u posljednjih par minuta više u posjedu Tuzla sitija, no nijedan njihov napad i dalje nije dovoljno opasan po gol Josipa Bendera.

37′ Krpić se odlično zagradio i oslobodio čuvara, a potom je poslao pas na stranu, no dobra akcija Tuzla sitija na kraju nije završena onako kako su oni željeli.

36′ Kosorić je takođe bio primoran da napusti igru zbog povrede, još uvijek nije poznato da li će se vratiti.

33′ Kosorić je laktom pogodio Mehanovića i Tuzla siti će imati priliku iz slobodnog udarca.

31′ Petar Mišić je bio u odličnoj situaciji, ali promašio je loptu i tako nije iskoristio dobar potez Mehanovića.

29′ Prva izmjena na utakmici. Šukilović ne može nastaviti, a umjesto njega je ušao Jasmin Čeliković.

29′ Mirzad Mehanović je zaprijetio, ali lopta je završila u korneru iz kojeg se nije dogodilo ništa bitno.

27′ Utakmica se nastavila, no Šukilović je izašao van granica igrališta.

25′ Mustafa Šukilović je ostao ležati na travi, Topalović je prekinuo meč dok mu se ne ukaže pomoć.

23′ Bilo je veoma opasno u šesnaestercu Željezničara. Nakon velike gužve, Krpić je zatresao mrežu Sarajlija, međutim učinio je to iz nedozvoljene pozicije i nije došlo do promjene rezultata.

20′ Solidna situacija za goste, Sulejman Krpić je pasom unazad probao pronaći saigrača, ali odbrana domaćina mu je osujetila plan.

18′ Posjed lopte je relativno izjednačen, a trenutna dešavanja na terenu više odgovaraju željezničaru.

16′ Luka Juričić je pokazao veliku borbenost po desnoj strani, ali odbrana Tuzlaka ga je uz dosta muke ipak zaustavila.

14′ Trenutno nema pretjerano zanimljivih dešavanja na terenu. Čini se da se gosti bude, no i dalje nema konkretnih prilika ni na jednoj strani.

11′ Fudbaleri Tuzla sitija su preko posjeda i kratkih pasova pokušali ugroziti protivnike, međutim to im nije pošlo za rukom.

9′ Sedad Subašić je nakon oštrog duela ostao na travi i ukazuje mu se pomoć.

6′ Domaćini i nakon postignutog gola djeluju bolje na terenu na uvodu meča.

4′ GOOOOL! Vedran Vrhovac je odlično skočio poslije udarca iz ugla i Željezničar je poveo sa 1:0.

3′ Mate Crnčević je ostao sam i ušao je u šesnaesterac, odakle je odlično šutirao, međutim Nevres Fejzić je odbranio i poslao loptu u korner.

2′ Aleksandar Kosorić je ostao ležati, ali ipak će biti u stanju da nastavi utakmicu.

1′ Utakmica je počela.