U okviru 9. kola Premijer lige BiH, snage će odmjeriti Željezničar i Velež. “Plavi sa Grbavice” danas slave 100 godina postojanja što ovom susretu daje dodatnu težinu.

Željezničar je u prethodna tri kola odigrao tri puta neriješeno, dok je Velež prije tri dana u zaostalom meču drugog kola izgubio od Zrinjskog sa 2:1 u velikom mostarskom derbiju.

Za ovaj okršaj, treneri Tomislav Ivković i Feđa Dudić su odabrali sljedeće postave:

Željezničar: Bender – Blažević, Kosorić, Vrhovac, Malić – Mekić, Bojo (od 63′ Beća) – Mujezinović, Subašić (od 63′ Zdunić), Crnčević – Juričić

Velež: Bogdanović – Ćosić, Isić (od 46′ Zvonić), Zeljković, Radović – Hasanović (od 46′ Peco), Radovac – Dejanović, Vehabović (od 79′ Anđušić), Salčin (od 46′ Pršeš) – Zajmović (od 73′ Cvijanović)

Sudija današnjeg meča biće Frano Jelić.

UŽIVO:

90+5′ Kraj utakmice!

90′ Pet minuta sudijske nadoknade.

88′ Odlično je Ćosić pronašao Anđušiča na 10 metara od gola Bendera, ali on je iz idealne situacija traljavo šutirao.

86′ Veoma dobar pokušaj Mekića sa 20 metara, ali Zeljković je izblokirao i poslao loptu u korner.

84′ ODLIČNA PRILIKA ZA JURIČIĆA! Napadač Željezničara je izbio sam ispred Bogdanovića, ali mu je lopta prešla preko noge i tako je propala šansa za domaće.

81′ Ćosić je još jednom oprobao svoj udarac koji je otišao daleko od Benderovog gola.

79′ Umjesto Vehabovića ulazi Nemanja Anđušić.

72′ NIŠTA OD GOLA!!! Odgovornost je preuzeo Juričić, Bogdanović se bacio desnu stranu, a lopta je otišla visoko preko gola Veleža.

69′ PENAL ZA ŽELJEZNIČAR! Jelić je prvo odmahnuo rukom, ali se onda predomislio i svirao kazneni udarac. Zdunić je pao nakon kontakta sa Samirom Zeljkovićem.

68′ Udarac Juričića sa 20 metara je završio u rukama Bogdanovića.

66′ Beća je na sredini terena izbjegao Pršeša, a ovaj ga rukama zaustavio što je Jelić kaznio žutim kartonom.

65′ Solidan pokušaj Crnčevića sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je otišla iznad Bogdanovićevog gola.

63′ Prve izmjene u Željezničaru. Umjesto Boja je ušao Omar Beća, a umjesto Subašiča na terenu je Bruno Zdunić.

62′ Bojo je ubacio loptu iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti po gol Veleža.

Željezničar, Željezničar – Velež 0:0 (KRAJ)

59′ Nova prilika za Velež. Ćosić je ubacio, a Zajmović neprecizno pokušao glavom.

58′ NAJBOLJA ŠANSA U DRUGOM POLUVREMENU! Zajmović je prebacio loptu za Pršeša, ovaj dodao do Vehabovića, a on šutirao pored stative Željezničara.

57′ Po lijevoj strani je prošao Zajmović, Blažević je poslao loptu van terena, međutim sudija Jelić nije dobro vidio situaciju, pa je pokazao da je lopta za Bendera.

55′ Crnčević je dobio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

50′ Još jedna prilika za Željezničar. Mujezinović se našao u dobroj situaciji, međutim neprecizno je gađao.

49′ Sedad Subašić je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a on je preletjela sve u šesneastercu i završila u gol autu.

47′ Na drugoj strani prilika i za Velež. Peco je probao, ali lopta je otišla preko gola.

46′ Odmah uzbuđenje na početku drugog poluvremena. Juričić je prošao po lijevoj strani i probao da proigra Mujezinovića, međutim odbrana Veleža je dobro reagovala.

46′ Tri izmjene je Dudić napravio na poluvremenu. U igru su ušli Demir Peco, Omar Pršeš i Denis Zvonić.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

45′ Dvije minute sudijske nadoknade će se igrati u prvom poluvremenu.

45′ Novi udarac ka golu Veleža. Probao je Mekić sa preko 20 metara, ali lopta je otišla daleko iznad gola.

40′ Probao je Željezničar uigranom akcijom da iznenadi Velež. Bojo je kratko odigrao iz slobodnog udarca za Matu Crnčevića, ali njegova lopta nije pronašla nikog u šesnaestercu Veleža.

38′ Prvi žuti karton na utakmici. Tarik Isić je igrao rukom na 25 metara od gola Veleža, a sudija Jelić je pokazao prvu javnu opomenu.

36′ Nezgodan start Zajmovića nad Blaževićem kome se sad ukazuje pomoć.

34′ Poprilično je opao ritam u odnosu na prvih 20 minuta igre. Pokušao je Radovac sada sa 18 metara, međutim Bender se nije morao ni pomjeriti sa gol linije.

31′ Bez uzbuđenja na Grbavici u prethodnih deset minuta. Igra se uglavnom na sredini terena.

30′ Počela je kiša padati na Grbavici.

26′ Mustafa Mujezinović je probao da proigra Nedima Mekića, ali vezni igrač Željezničara nije najbolje odreagovao.

22′ Nakon kornera za goste, sam je ostao Samir Radovac na ivici šesnaesterca, međutim njegov pokušaj voleja nije najbolje prošao, te je lopta otišla u aut.

21′ Veoma dobar pokušaj Vehabovića iz slobodnog udarca, ali Bender se bacio i poslao loptu u korner.

18′ KAKVA PRILIKA ZA ŽELJEZNIČAR! Prvo je nakon kornera lopta došla do Aleksandra Kosorića koji nije najbolje šutirao, lopta se zaustavila na putu ka golu, međutim probao je i Juričić sa par metara, a Bogdanović je sjajno odreagovao i spasio gol Veleža.

17′ Nezgodan centaršut Juričića koji je Bogdanović preventivno izbacio u korner.

14′ Probao je svoj udarac i Dino Hasanović sa 16 metara, međutim lopta je otišla pored gola.

10′ NAJBOLJA PRILIKA NA SUSRETU! Mehmed Ćosić je probio po desnoj strani i gurnuo loptu iza Josipa Bendera, a Vedran Vrhovac je sa gol linije izbio loptu i spasio svoj tim primljenog pogotka.

9′ Pokušao je Bojo sa preko 25 metara iz slobodnog udarca, međutim nije bilo dovoljno jačine u tom pokušaju da se ozbiljnije ugrozi Bogdanović.

7′ Odlično je Ante Blaževič probio po desnoj strani i ušao u šesnaesterac Veleža, međutim odbrana gostiju je odreagovala i otklonila opasnost prilikom ubačaja desnog beka Željezničara.

6′ Za trenutak su skočili svi navijači na stadionu. Luka Juričić je proigrao Boju međutim pomoćni sudija je podigao zastavicu.

3′ Edo Vehabović je oborio Petra Boju na nekih 30 metara od gola Slaviše Bogdanovića, a sudija Jelić je svirao faul. Nakon izvedenog prekida, lopta je završila u korneru.

1′ Prvi pokušaj na susretu. Dženan Zajmović je neprecizno gađao sa preko 20 metara udaljenosti.

1′ Utakmica je počela.