Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Inđije na gostovanju sa 1:o u šesnaestini finala Kupa Srbije, a gol odluke postigao je Rišairo Živković.

Meč je počeo veoma uzbudljivo nakon što je Slavoljub Đokić šutirao sa oko deset metara, no pogodio je stativu. U četvrtom minutu napravljen je prekršaj nad Nenadom Krstičićem i sudija je pokazao na bijelu tačku, a Darko Vukašinović je uspio da odbrani penal Aleksandru Kataiju. U desetom minutu gosti su došli do nove šanse kada je poslije kornera najviši u skoku bio Milan Rodić, no Vukašinović je i to odbranio.

Crvena zvezda je stigla do vođstva u 24. minutu kada je Katai ubacio u šesnaesterac, Radovan Pankov je prebacio u petarac, a tu se našao Rišairo Živković i glavom je uspio da matira golmana Inđije za vođstvo gostiju od 1:0.

Ubrzo je nakon toga uslijedio i prekid zbog skandiranja navijača Crvene zvezde “Ne damo vam novog Toleta“, nakon što se u medijima pojavila vijest da će Nenad Bjeković postati novi predsjednik Fudbalskog saveza Srbije. U 31. minutu Živković je imao novu šansu, no taj pokušaj glavom je otišao pored gola.

Živković, Živković odveo Crvenu zvezdu u osminu finala Kupa Srbije, Vukašinović odbranio penal Kataiju

Na samom kraju prvog poluvremena Nikola Žakula je istrčao kontru nakon lošeg kornera gostiju, ali je bio sebičan i nije na vrijeme dodao loptu do svog saigrača koji bi se našao sam ispred Zorana Popovića. Prvu veliku šansu u drugom poluvremenu nije iskoristo Katai u 50. minutu kada je pokušao volejem sa oko 15 metara, no to je otišlo preko gola.

Poslije Žakule, sada je i Dušan Vukčević bio veoma sebičan, jer u 54. minutu nije dodao loptu do Miloša Kukolja koji je bio sam ispred Popovića. U nastavku se igralo malo mirnije, ali je domaći tim pokušavao da dođe do izjednačenja i tu 65. minutu šutem Vukčevića sa preko 20 metara, ipak Popović je to odbranio.

Bilo je bez puno dešavanja na terenu do 85. minutu kada je Popović izletio da izbaci loptu i greškom je gurnuo do protivničkog igrača, ali je on samo pogodio golmana Crvene zvezde i nije uspio da izjednači. U sudijskoj nadoknadi El Fardu Ben je sa deset metara šutirao pored gola i meč je završen rezultatom 1:0.

Nakon ovog meča poznati su svi učesnici osmine finala Kupa Srbije, a parovi će biti određeni žrijebom.