Seniorke Bosne i Heregovine u fudbalu su poražene na domaćem terenu od strane Rusije sa rezultatom 4:0, čime su nastavile negativne rezultate tokom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Od početka prvog poluvremena reprezentativke Bosne i Hercegovine su krenule sa odoljevanjem i odbijanjem napada Ruskinja, koje su od starta pokazivale kvalitetniju igru.“Zmajice” su poklekle u 36. minuti kada je Neli Korovkina u situaciji jedan na jedan matirala Enveru Hasanbegović, a ruskoj igračici je asistenciju pružila Kristina Maškova.

Nakon osam minuta igračice Rusije su izvele slobodni udarac nakon kojeg je lopta pogodila prečku i odbila se na pet metara, a na istu glavom je naletila Ana Kožnjikova i pospremila je u mrežu domaćih za 2:0. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Zmajice, Zmajice porazom od Rusije nastavile negativan niz
Foo: Zlatan Hasanagić

Drugi dio je započeo sa zatišjem, bez ozbiljnijih šansi sa obje strane. Ovaj miran period su razbile Ruskinje u 71. minutu kada nakon odlično izvedenog korner Nadežde Smirnove loptu u mrežu pospremila Alsu Abdulina.

Ubrzo nakon trećeg gola su odlično šutale Lina Jakupova i Smirnova, ali golman domaćih Hasanbegović odlično brani oba pokušaja. Kožnjikova je postavila konačan rezultat svojim drugim golom u 85. minuti.

Sa posljednjim sudijskim zviždukom je i ozvaničen kraj meča, a konačan rezultat na Trening centru NFS Bosne i Hercegovine je glasio 4:0.

Ovim porazom “Zmajice” su nastavile negativan niz rezultata jer su tokom četiri kvalifikacione utakmice za Svjetsko prventstvo izgubile tri, a samo jednom odigrale neriješeno sa Maltom.