Zrinjski
MeridianSportBH

Tekstualni prenos utakmice Zrinjski – Sloboda.

Posljednju utakmicu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igraju Zrinjski i Sloboda u Mostaru, a Sergej Jakirović i Mladen Žižović izabrali su kojim će igračima ukazati povjerenje.

Zrinjski: Soldo – Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija – Bašić (Sabljić 61′), Savić, Kamenar – Tičinović (Šipovac 85′), Bilbija, Juranović (Jukić 61′).

Sloboda: Bukvić – A. Beganović, Jusić, Karišik, Ćivić (Hasanovć 66′) – Balić, Kurtalić, Osmić, Maksimović, Dž. Beganović (Ramić 76′) – Alić (Predragović 58′).

Utakmicu sudi Danijel Bojo.

UŽIVO:

90+3′ Kraj utakmice.

90′ Igraće se tri minute sudijske nadoknade.

83′ Udarac Ivana Jukića iz šesnaesterca pogodio je Franka Sabljića.

80′ Igra se uglavnom odvija na sredini terena.

Zrinjski, Zrinjski – Sloboda 1:0 (KRAJ)
HŠK Zrinjski Mostar/facebook

75′ Amar Beganović dobija žuti karton zbog prekršaja nad Bilbijom.

73′ GOOOOOOOOL. Ćorluka je ubacio loptu sa desne strane na drugu stativu, a odlično se pored Kurtalića za prostor izborio Bilbija i glavom savladao Bukvića.

72′ Eldar Hasanović šutirao je glavom nakon ubačaja Amara Beganovića iz kornera, ali je taj udarac otišao preko gola.

72′ Dženis Beganović dobio je žuti karton zbog prigovora, te će propustiti narednu utakmicu.

70′ Bilbija je snažno šutirao s lijeve strane šesnaesterca, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

69′ Savić upućuje udarac iz velike udaljenosti, a Bukvić upisuje novu odbranu.

fksloboda.ba

65′ Tičinović je predriblao Amara Beganovića na lijevoj strani i uputio centaršut poslije kojeg udarac Barišića glavom s peterca brani Bukvić.

62′ Bilbija je sa 20 metara iskosa gađao bliži ugao, ali je Bukvić odličnom intervencijom zaustavio taj udarac.

60′ Josip Balić dobija žuti karton nakon vazdužnog duela sa Ćorlukom.

55′ Sloboda i dalje dobrom defanzivnom postavkom uspijeva zatvoriti domaćima put do ozbiljnih šansi.

50′ Žuti karton je sada zbog povlačenja za dres protivnika dobio i Jasmin Osmić.

48′ Bašić dobija žuti karton.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Igraće se jedan minut nadoknadnog vremena.

38′ Dženis Beganović ostao je ležati na terenu nakon klizećeg starta, te mu se ukazuje pomoć.

34′ Slobodan Jakovljević uputio je udarac sa 35 metara udaljenosti od gola, a Bukviću je u namjeri da uhvati loptu ista ispala iz naručja i završila u korneru.

28′ Nemanja Bilbija je u padu pokušao uhvatiti volej na sedam metara od gola, a taj je pokušaj blokirao Alen Kurtalić

23′ Savić se riješio dva igrača Slobode, a potom ponovo uputio udarac sa 20 metara od gola. Ovaj put je prizemnim udarcem gađao lijevu stranu gola, a Bukvić je ponovo bio uspješniji od njega.

21′ Dragan Juranović ubacio je loptu iz skraćenog kornera ka drugoj stativi, gađao je Hrvoja Barišića, a viši od njega u skoku bio je Emir Jusić koji je loptu glavom izbacio u korner.

HŠK Zrinjski/facebook

18′ Ćivić je bacio loptu iz auta ka sredini, a Adi Alić iz prvog dodira šutirao iz velike udaljenosti. Lopta je prošla jako blizu lijeve stative gola koji brani Antonio Soldo

15′ Zrinjski ima blagu terensku inicijativu, ali i dalje niti jedan od timova nije kreirao ozbiljnu priliku.

10′ Centaršut Josipa Ćorluke izboksovao je Semir Bukvić, a potom i zaustavio udarac Igora Savića sa 20 metara od gola.

4′ Muharem Ćivić dobio je žuti karton zbog povlačenja Marija Tičinovića sa leđa.

1′ Počela je utakmica.