Zrinjski na odmor ide sa velikim trijumfom protiv Sarajeva

Zrinjski je na svom terenu savladao Sarajevo sa 2:0 u okviru posljednjeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaćin Zrinjski je bio taj koji je prvi zaprijetio u 12. minutu kada je inicijalni udarac Damira Zlomislića izblokiran, da bi onaj naredni od istog igrača prošao tik pored gola čuvara mreže Sarajeva Lovre Rogića.

Pet minuta kasnije Sarajevo uzvraća, Zlomislić poprečnom loptom istu predaje Mirzi Mustafiću koji je šutirao sa distance da bi njegov zaista snažan udarac odbranio Marko Marić.

Antonio Ivančić je sjajno ubacio loptu u 25. minuti, na istu je glavom išao Matija Malekinušić, ali je Sarajevo u posljednjim momentima spašeno od spase Marina Aničića koji je istu izbacio u korner.

Ultrasi

Igrao se 33. minutu, Josip Ćorluka je u svom stilu ubacio sa desne strane nakon čega je Rogić nešto lošije reagovao. Lopta je tako došla do Franka Sabljića čiji je šut izblokiran da bi se odbijanac vratio njemu u noge.

Sabljića je oborio Asmir Beganović te glavni arbitar Irfan Peljto nije niti sekunde razmišljao i svirao je penal. Odgovornost je preuzeo Nemanja Bilbija, ali ga je pročitao Rogić koji se iskupio za reakciju prije dosuđenog jedanaesterca.

Vrijeme za iskupljenje je u 40. minuti došlo za Bilbiju koji je poslije asistencije Kerima Memije mudro matirao Rogića, da bi tri minute kasnije poslije ubačaja Tomislava Kiša Zlomislić povećao prednost Zrinjskog na 2:0 što je bio i konačni rezultat prvog dijela susreta.

Damir Zlomislić

Mustafić je u 64. minutu krenuo u odličan solo prodor, došao je na nekih 18 metara od gola da bi na kraju svega šutirao direktno u Marića.

Poslije prilike Mustafića utakmica je ušla u određenu letargiju bez nekih većih prilika, te je možda i najbitnije izdvojiti prekid iz 70. minute kada su najvatrenije pristalice Zrinjskog “Ultrasi” bakljadom odali novu posvetu popularnom “Stajanju” koje će se uskoro ručiti te na kom će se graditi istočni dio tribine “Stadiona pod Bijelim brijegom”.

Kako do kraja susreta nije bilo značajnijih prilika, rezultat od 2:0 iz prvog poluvremena je ostao na snazi do posljednjeg sudijskog zvižduka te je samim tim Zrinjskim trijumfom nad Sarajevom zatvorio jeseni dio Premijer lige Bosne i Hercegovine.